Itálie - Apúlie - Gargano - Macchia - dovolená 2018

Detail destinace

Macchia Itálie - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 5 751 Kč - 28 790 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Středisko se nachází na poloviční cestě mezi Mattinatou a Manfredoni v destinaci Gargano. Od každého z měst je vzdáleno asi 8 km. Skládá se z 50 zděných řadových bungalovů obklopených středomořskou vegetací. Má vlastní písčitou pláž, která je přístupná pouze ze střediska.

Macchie je také obecný název pro typický středomořský stále zelený keř, tvořící pichlavý porost. V podrostu s ním v sousedství žijí vonné byliny. Jsou to silně pryskyřičnaté rostliny, keře jsou vzájemně propletené, rostliny jsou houževnaté, většinou porostlé trny. Pro tyto souvislé středomořské porosty vznikl na Korsice obecný název macchia a jako pojmenování této rostliny se rozšířil do dalších jazyků. Je to jediné slovo z korzičtiny, které proniklo do světa.

Ve vlhčím prostředí dosahují výšky až 4 m, ve vyšších oblastech, zejména na severních svazích, na skalnatém a kamenitém podkladě se daří přízemním a zakrslým tvarům.

Jednou z nejvýraznějších bylin macchie je asfodel(liliovití), se stonkem rozvětveným tak, že připomíná několikaramenný svícen. Staří Řekové věřili, že asfodel pokrýval hustě elysejská pole, místo odpočinku bohů a hrdinů a byl jejich potravou. Z jeho cibulky se dá vyrobit potravina podobná chlebu. Tuto vlastnost ocenili první zemědělci.

Astofel je v lidovém léčitelství uznávaná rostlina jako léčivo pro řadu nemocí. Užívá se na kašel, zápaly a popálení, bolesti zubů, menstruační problémy, ale i na tuberkulózu.

 

Vyhledávání zájezdů do Macchia

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Villaggio Baia del Monaco
FM
vlastní -
Bez stravy
Apartmány
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.6.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 5 751 Kč FM Detail
 24.6.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 8 091 Kč FM Detail
 1.7.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 10 701 Kč FM Detail

další nabídky >