Francie - Lorraine - dovolená 2018

Detail destinace

Lorraine Francie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Francie - LotrinskoLotrinsko nebylo vždy součástí Francie. Když Charlemagne v 9. století rozdělil svou říši na tři části v dnešním Lucembursku, Nizozemí a Belgie, byla součástí středního impéria, mezi Francií na západě a Německem na východě. Lotrinsko byla vždy na dělicí čáře mezi francouzsky mluvícími západními zeměmi, a německy mluvícími východními zeměmi.

Johanka z Arku nebo francouzsky ji nazývají Jeanne d'Arc, je bezesporu nejslavnějším dítětem v Lotrinsku a její rodný dům je možno navštívit v obci Domrémy-la-Pucelle v oddělení Vosges. Region Lotrinsko se skládá ze čtyř částí Meurthe-et-Moselle, Meuse, Moselle a Vosges. Je to jediný francouzský region, který hraničí s třemi různými cizími zeměmi - Belgií, Lucemburskem a Německem. Hraničí také s dalšími třemi francouzskými regiony, Alsaskem na východě, Champagne-Ardenne na západě a Franchem-Comté na jihu.

Lotrinsko byla známá jako průmyslová oblast, která patřila součástí k evropskému průmyslu. Tento region byl domovem velkého těžkého průmyslu, zejména uhlí, železa a oceli, zaměřeného zejména na oddělení Meurthe a Moselle a Moselle. Zatímco železářský a ocelářský průmysl zůstává, většina starých průmyslových podniků v oblasti komínů byla modernizována nebo nahrazena technologicky vyspělejšími zařízeními. Mimo průmyslové oblasti, převažují také venkovské oblasti s kopci a lesy.

Vzdálenost z Prahy: cca 750 km. 

Počasí:

Dnes Počasí v Lorraine - transparent 10° C Zítra Počasí v Lorraine - transparent 8 - 9° C25.1. Počasí v Lorraine - transparent 7 - 11° C
26.1. Počasí v Lorraine - transparent 4 - 6° C27.1. Počasí v Lorraine - transparent -1 - 4° C28.1. Počasí v Lorraine - transparent -3 - 7° C
29.1. Počasí v Lorraine - transparent 5 - 7° C30.1. Počasí v Lorraine - transparent 5 - 8° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]