Francie - Francouzská riviéra - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Francouzská riviéra Francie - transparent

Nabízíme 5 ubytovacích kapacit za cenu 2 520 Kč - 14 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Francie - Francouzská riviéraFrancouzská riviéra - je okouzlující pobřeží s bohatou historií lemující francouzskou pevninu od Marseille až po Menton. Návštěvníci z celého světa jsou sem přitahováni nejen příznivými klimatickými podmínkami danými blízkostí přímořských Alp s osvěžující brízou, úchvatnou přírodou a azurovým mořem s písečnými plážemi, ale i atraktivními letovisky a množstvím kulturních památek. Provence a Azurové pobřeží - to jsou teplé slunečné paprsky, azurově průzračné moře i starobylé uličky vonící bylinami z balkónů i obchodů s kořením. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu. To vše nabízí prožití dovolené pro každého podle jeho přání.

Cannes:
V jednom z nejkrásnějších zálivů Ligurského moře na březích Francouzské riviéry, v překrásné přírodě a mimořádně dobrých klimatických podmínkách leží město filmových snů-Cannes. Starobylé uličky kontrastují s mondénními bulváry, osázenými palmami a květinami, dlouhé a široké písčité pláže s tichými zahradami soukromých vil. Město mnoha heren a festivalů, které sem přitahují desetitisíce milovníků a znalců filmového umění. Již po mnoho let patří toto exkluzivní letovisko mezi nejprestižnější rekreační centra Evropy, a to především díky atraktivní poloze, příjemnému klimatu a průzračnému moři s upravenými plážemi. Především je to však slunce a moře, které tvoří neopakovatelnou atmosféru tohoto střediska.

Giens:
Poloostrov Giens se nachází na nejjižnějším cípu Francouzské riviéry. Jedná se o 6 km dlouhý poloostrov, spojený s pevninou dvěma dlouhými pobřežními šíjemi, což je světový unikát. Počítá se zde s více než 300 slunečními dny za rok. Místo se vyznačuje bujnou vegetací (borovicový porost) a velmi originální vodní flórou, rozvíjející se na mořském dně, která nezaostává za řeckými ostrovy. Jde o ideální místo pro vyznavače potápění a vůbec milovníky přírody a aktivní dovolené, skvělé podmínky zejména pro cykloturistiku. Jen několik kilometrů vzdálené město Hyeres se poprvé připomíná již v roce 963 n.l. a v 18. století se stalo jedněmi z prvních klimatických lázní na Azurovém pobřeží. Slunečné počasí, čisté nebe a rozmanitost pobřeží, krása blízkých ostrovů a hor, to je bohatství, které činí z této oblasti vysněné místo pobytu pro všechny, kdo hledají klid pro svoji dovolenou. Pouhých 20 minut plavby od pevniny se rozkládá ostrov Porquerolles, 7 km dlouhý a 2,5 km široký, který je snad nejpůvabnějším ostrovem riviéry. Atmosféra na ostrově připomíná spíše zámořskou kolonii, protože v minulosti byl osídlen nejlepšími Napoleonovými vojáky, kteří sem odcházeli do výslužby. Najdete zde jedinečné exotické dřeviny i nádherné turistické cesty a stezky pro cyklisty. Zážitkem je návštěva zdejší pevnosti. Další z ostrovů, Port-Cros, s rezervací flóry a fauny byl vyhlášen za národní park již v roce 1963 a je oblíbeným cílem potápěčů. Ostrov Lévant je nejstarší nudistickou kolonií ve Francii.

Gruissan:
Patří k nejkrásnějším francouzským městům se zachovalým středomořským rázem (staré rybářské a vinařské městečko s klikatými uličkami a starobylými domy cca 15 km od Narbonnu). Celá oblast od Narbonnu až po Gruissan nabízí rozsáhlé pláže s jemným pískem, které díky své rozsáhlosti nejsou přeplněné.


Gruissan/Narbonne:
Přibližně 100 km severně od hranic se Španělskem, v dolní třetině populární Lví zátoky a těsném sousedství tradiční rybářské vesnice St-Pierre-sur-Mer vyrostl během dvou desetiletí moderní prázdninový resort. Letovisko se vyznačuje nízkou vilovou zástavbou a množstvím zeleně v zahradách. Písčitá pláž patří k nejrozsáhlejším v oblasti a ani v hlavní sezóně není zaplněna. Ve středisku jsou k dispozici veškeré služby, řada obchodů i sportovní centrum. Zdejší kraj přímo vybízí k výletům do malebného okolí. Od historického Narbonne s pozoruhodnou katedrálou je vzdáleno pouze 15 km, pevnostní město Carcassone 70 km.

Port Fréjus:
Přístavní město založené Juliem Ceasarem již v roce 49 před naším letopočtem se nachází ve vzdálenosti 3 km od slavného turistického letoviska a městečka četníků, Saint Tropez. Z původního přístavu se bohužel do dnešní doby mnoho nezachovalo. Velký podíl na tom mají zejména ničivé záplavy v roce 1959. Z původních památek se přeci jenom něco zachovalo: Mezi nejkrásnější patří místní aréna, která se svou kapacitou 10000 osob se řadí mezi největší v oblasti, dále katedrála, křížová chodba a akvadukt.

Vzdálenost z Prahy: cca 1 300 km. 

Vyhledávání zájezdů na Francouzskou riviéru

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Camping International
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 19.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 520 Kč Detail
 26.5.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 520 Kč Detail
 2.6.2018 8 dní Bez stravy vlastnívlastní 2 520 Kč Detail
Perly azurového pobřeží s koupáním
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 13.6.2018 5 dní Bez stravy autobusautobus 4 090 Kč FM Detail
 11.7.2018 5 dní Bez stravy autobusautobus 4 290 Kč FM Detail
 1.8.2018 5 dní Bez stravy autobusautobus 4 290 Kč FM Detail
Kouzelná Provence
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 3.7.2018 6 dní Bez stravy autobusautobus 4 990 Kč FM Detail
Francouzská riviéra
FM
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 30.5.2018 5 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 13 990 Kč FM Detail
 30.9.2018 5 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 13 990 Kč FM Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 26.4.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 14 990 Kč Detail
 26.4.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 14 990 Kč Detail
 7.6.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 14 990 Kč Detail

další nabídky >