Francie - Franche-Comté - dovolená 2018

Detail destinace

Franche-Comté Francie - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 6 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Francie - Franche-Comté

Franche-Comté se skládá ze čtyř oblastí - na severu leží Haute Saone, převážně hluboce zemědělská oblast, s malými městy a vesnicemi, nízkými kopci a údolími, ale vystupujícími na úpatí pohoří Vosges na východě. Ve středu regionu mezi Haute-Saône a švýcarskými hranicemi je oblast Doubs, která se skládá z řady plošin a kopců, které stoupají od 200 metrů na severu až po 1200 metrů na švýcarské hranici. Na jihu regionu, oblast Jura pokrývá část širokého rovinného údolí Saône a centrální část Jury, vrcholící přes 1500 metrů na švýcarské hranici. Konečně, na severu regionu leží nejmenší ze všech francouzských oblastí - territoire de Belfort, oblast, která byla po staletí francouzsky mluvící částí Alsaska. Hlavním městem Franche-Comté je Besançon, historické město, ležící pod jeho starodávnou pevností ve smyčce tvořené řekou Doubs. Pokud jde o města, Besançon je jedním ze skrytých klenotů Francie.

Region Franche-Comté se rád prosazuje jako útočiště pro "zelenou turistiku" nebo přírodní cestovní ruch. V horkých létech, kdy se většina Francie změní v hnědé a suché plošiny, Franche Comté téměř vždy zůstane zeleným vegetačním pásem. V oblasti Haut Doubs a Haut Jura, vedoucí podél švýcarské hranice, zůstávají louky zelené a plné květin. Zde je skvělá oblast pro kempování, pěší turistiku a horskou cyklistiku, nebo dokonce pro plavbu na jezerech. V zimním období je zde spousta možností pro nordické lyžování a dokonce i pro sjezdové lyžování, protože Franche Comté má dvě plně vybavená střediska.

Vzdálenost z Prahy: cca 850 km. 

Vyhledávání zájezdů do Franche-Comté

 

 

 

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 7.8.2018 6 dní Bez stravy autobusautobus 6 990 Kč Detail

další nabídky >