Francie - Champagne-Ardenne - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

Champagne-Ardenne Francie - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 7 590 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Francie - Chamrousse

Champagne-Ardenne, francouzská oblast zahrnující severní části Haute-Marne, Aube, Marne a Ardennes. Champagne-Ardenne je ohraničena regiony Lorraine na východě, Franche-Comté na jihovýchodě, Burgundsko (Bourgogne) na jihu a Île-de-France a Picardie (Picardie) na západě. Hlavním městem je Châlons-en-Champagne.

Champagne-Ardenne je bohatá zemědělská oblast, ve které jsou velké, kapitálově náročné a vysoce mechanizované farmy. Obiloviny (zejména pšenice a ječmen) jsou široce obdělávány a další hlavní plodiny zahrnují cukrovou řepu, luštěniny a olejnaté rostliny, jako je řepka. Šampaňský průmysl má velký význam kolem Reims a Épernay.

Tradiční průmysl, nyní již v poklesu, zahrnuje výrobu textilií v údolí Meuse a okolí Troyes. Kovoobrábění soustředěné v Ardennes a Haute-Marne je také méně důležité, než kdysi. Novější odvětví je výroba automobilových součástek, plastů a zpracování potravin a nápojů. Oblasti chemického, sklářského, obalového a polygrafického průmyslu přímo souvisejí s potřebami výrobců šampaňského.
Mezi turistické cíle v Champagne-Ardenne patří katedrála Reims z 13. století, jeden z nejkrásnějších gotických kostelů ve Francii, bazilika l'Epine a opevněné město Langres, jehož část pochází z 2. století. Dostupnost byla výrazně vylepšena řadou dálnic, které nyní procházejí regionem.   

Vyhledávání zájezdů do Champagne-Ardenne

Počasí:

Dnes Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 16° C Zítra Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 12 - 16° C25.11. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 7 - 10° C
26.11. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 1 - 7° C27.11. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 3 - 7° C28.11. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 6 - 8° C
29.11. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 4 - 6° C30.11. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent 1 - 4° C1.12. Počasí v Champagne-Ardenne - transparent -2 - 3° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 6.6.2018 6 dní Bez stravy autobusautobus 7 590 Kč Detail

další nabídky >