Francie - Bourgogne - dovolená 2018

Detail destinace

Bourgogne Francie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Francie - Burgundsko

Oblast bohatá na historii, kulturu a geografii. Až do konce 18. století nebylo Bourgogne součástí Francie. Víno je jedním z pilířů a pýchy Bourgogne, s některými z nejslavnějších vín na světě pocházejících z těchto koncentrovaných vinic. Nyní se hlavní vinice rozkládají od Dijonu na úzkém jihovýchodním svahu až po několik stovek kilometrů dál.
V zemědělství dominují obilniny v Saoneské rovině a Nivernais plošině, zatímco v kopcích je ideální příležitost pr chov dobytka s tradiční Charolais.
Rozmanitá je také geografie s parkem Morvan se chladivou žulou a vápencové údolí Saone. Zde se nachází hodně lesů, v oblasti Morvan je vyhlášená červená borovice, která převažuje.
Významné řeky jako Saone a Yonne umožňující přístup k Rhone a Seiny, a poskytly regionu velkou síť splavných vodních cest, jako je například kanál Bourgogne.

Bourgogne má bohatou a slavnou minulost, ve kterých dominují opatství, kostely a muzea, archeologická naleziště a kláštery. Vychutnejte si ochutnávku vín, navštivte trhy a užijte si výběr v supermarketech. Návštěvy boulangerie jsou rituál ve Francii a čerstvě upečené bagety a cukrárny, těm nelze odolat.

Vzdálenost z Prahy: cca 1 000 km 

Vyhledávání zájezdů do Burgundska

[Zobrazit mapu]