Francie - Aquitaine - dovolená 2018

Detail destinace

Aquitaine Francie - transparent

Nabízíme 1 ubytovacích kapacit za cenu 12 390 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Francie - Aquitaine

Aquitaine, hlavní město Bordeaux, je jedno z velkých historických oblastí Francie. Jedná se o jednu z největších a nejrozmanitějších oblastí Francie, která se táhne od podhůří Massif Central na severu až po španělskou hranici na jihu, ve vzdálenosti přes 300 km. Vzhledem k velikosti je Aquitaine velmi rozmanitým regionem. Severozápadní část Aquitaine zahrnuje oddělení Dordogne a Lot et Garonne, která je tvořena horskou oblastí s velkými plochami vinic a smíšeným zemědělstvím. Oblast Dordogne je proslulá svou venkovskou polohou, jejími jemnými údolími a vesnicemi, které jsou velmi oblíbenými turisty z Velké Británie a zejména z Nizozemska. Tato oblast je také známá jako jedno z nejstarších středisek známého lidského obydlí v Evropě a mnoha pravěkých lokalit se nachází v oblasti Lascaux a Les Eyzies.
Oblast kolem malého historického města St. Emilion je dalším slavným vinohradem. Dále ve vnitrozemí je oblast mezi Marmande a Agen, která podporuje rušnou produkci ovoce a zeleniny.
Jižní část Aquitaine se skládá ze dvou odlišných oblastí - lesnaté oblasti Landes a Pyrénées Atlantiques. Les Landes je nejvíce zalesněná oblast Evropy. Pobřeží Les Landes je dlouhý úsek písečné pláže, který je prakticky nepoznamenaný turistických ruchem. Les Landes je součástí historického areálu Gascony.
Aquitaine je oblast, která je oblíbená pro cykloturistiku. V Aquitaine se obě velké části nacházejí na vyhrazených cyklistických trasách. 

Vzdálenost z Prahy: cca 1 600 km

Vyhledávání zájezdů do Aquitaine

Počasí:

Dnes Počasí v Bruges - transparent 13° C Zítra Počasí v Bruges - transparent 9 - 12° C25.1. Počasí v Bruges - transparent 8 - 11° C
26.1. Počasí v Bruges - transparent 6 - 11° C27.1. Počasí v Bruges - transparent 5 - 10° C28.1. Počasí v Bruges - transparent 1 - 7° C
29.1. Počasí v Bruges - transparent 4 - 9° C30.1. Počasí v Bruges - transparent 8 - 12° C31.1. Počasí v Bruges - transparent 1 - 9° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Datum Délka Strava Doprava Cena
 12.8.2018 8 dní Bez stravy autobusautobus 12 390 Kč Detail

další nabídky >