First minute Itálie

First minute Itálie

Itálie - online katalog zájezdů

ITÁLIE

 

Stále více oblíbenou pro všechny typy dovolených je Itálie. Právě zde si můžete užít jak kulturní zážitek z cest, tak i jedinečné místní písečné pláže, které jsou většinu léta pořádně prosluněnné.

Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 12.5.2018
Bez stravy
8 dní 28.4.2018
Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 14.4.2018
Bez stravy
8 dní 8.9.2018
Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 28.4.2018
Bez stravy
8 dní 28.4.2018
Bez stravy
8 dní 28.4.2018
Bez stravy
8 dní 21.4.2018
Bez stravy
8 dní 21.4.2018
Bez stravy
8 dní 27.1.2018
Bez stravy
8 dní 12.5.2018
Bez stravy
8 dní 7.4.2018
Bez stravy
8 dní 15.9.2018
Bez stravy
8 dní 14.4.2018
Bez stravy
8 dní 19.5.2018
Bez stravy
8 dní 27.1.2018
Bez stravy
8 dní 27.1.2018
Bez stravy
8 dní 15.9.2018
Bez stravy
8 dní 27.1.2018
Bez stravy
4 dny 21.4.2018
Bez stravy
8 dní 5.5.2018
Bez stravy
8 dní 15.9.2018
Bez stravy
8 dní 24.3.2018

NEJLEPŠÍ LETOVISKA

Adriatická riviéra

Stále více navštěvovanou destinací v Itálie je Adriatická riviéra. Právě ta obsahuje živé Bibione, Caorle, Cavallino, Eraclea Mare, Grado, živé Lido di Jesolo, Lignano a v jižní části položenou Rosolina Mare.

Apúlie

Letovisko Apúlie se nalézá v části poloostrova Gargano a poloostrova Salento. Místní moře je označováno širokoou veřejností za nejkrásnější v celé Itálii.

Elba

Nádherně zelenavý ostrov Elba nabízí každoročně velkému množství turistů své břehy. Určená je pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou.

Emilia Romagna

Letovisko Emilia Romagna se rozprostírá ve střední Itálii na okraji Pádské nížiny. V okolí je také mnoho historických památek, ku příkladu – má i vlastní mincovnu. Navštěvovanými částmi stále jsou Cesenatico, Lido Adriano, Lido di Savio, Lido degli Scacchi, Lido Estensi, Porto Garibaldi, příjemné Rimini a Riccione.

Friuli - Venezia Guilia

Hlavním městem přímořské oblasti Friuli Venezia Giulia je Terst, který nabídne nádherné výhledy do krajiny a jejího okolí. Z první oblasti Sella Neveu zakrývají hory, druhá její část zůstala v nížině.

Ischia

Největší ostrov v Neapolském zálivu, přesně to je bájná Ischia. Zahrnuje jak kombinace koupáni v termálních lázní a v moři.

Jižní Tyrolsko - Trentino

Jižní tyrolsko výhodné pro ty, kteří chtějí provozovat na dovolené cyklistiku, turistiku a lyžování. Oblíbenými místy jsou Dolomity Superski, Ortler Skiarena, Skirama Dolomiti, Ahrntal.

Kalábrie

Hornatá oblast Itálie, jenž turistům dokáže poskytnout jedinečné výlety do třech národních parků. Většina resortů se nachází v oblasti Badolato, Briatico, Capo Vaticano, Marina di Zambrone, Parghelia, Ricadi, Scalea a Tropea.

Kampánie

Klidným místem k dovolené je Kampánie se svými nádhernými amfiteátry. Turisté rádi vyhledávají prohlídku v části Vesuvu. Další oblasti k návštěvám jsou Paestum, Baia Domizia, Marina di Camerote, Neapol, Palinuro a Sorrento.

Lago di Como

Lago di Como – fjordské jezero, které se nachází v provincii Corno. Díky své hloubce se jedná o nejhlubší jezero v Evropě. Příroda v okolí jezera je pestrá a nezkrotná, zvláště hledanou částí je Cadenabbia.

Lago di Garda

Lago di Garda patří mezi velmi oblíbené místo kvůli své poloze. Jde o největší italské jezero, kolem jehož okraje je vybudováno i několik chatek, které jsou příhodné pro turisty se zájmem o pěší výlety. Pro menší představu - Arco, Desenzano del Garda, Garda, Lazise, Limone sul Garda, Malcesine, Manerba del Garda, Peschiera del Garda, Riva del Garda, San Felice del Benaco, Sirmione, Torbole sur Garda a Torri del Benaco.

Lago di Ledro

Lago di Ledro je dispozičně menším jezerem v blízké vzdálenosti od Lago di Garda. Zvláště krásné je Pievo di Iedro, místo pro pěší turistiku, cyklistiku a i pro ty, kteří si chtějí svou dovolenou užít u pláže.

Lago Maggiore

Druhým největším jezerem ledovcového původu v Itálii je právě Lago Magiore. V jeho blízkém okolí se nalézají nádherné lesy a turistické trasy.

Lazio

Lazio je známé svým fotbalovým klubem. Více než to, se v poslední době mluví o historických pozůstatcích Etrusků, kteří obývali v dřívějších dobách tuo oblast. Populární částí je Anzio.

Ligurská rivéra

Ligurská riviéra se řadí mezi oblasti, které pořád nepodlehly nárustu turistů. K navštěvovaným místům patří -  Bordighera, Borgio Verezii, Ceriale, Diano Marina, Finale Ligure, Imperia - Porto Maurizio, Laigueglia, Levanto, Loano, Pietra Ligure, Rapallo, San Bartolomeo, Sanremo, Santa Margherita Ligure.

Lombardie

Lombardie aneb obchodní křižovatka, a tou zůstává jako v dřívějších dobách. Přináší však i jedinečná místa pro dovolenou - v oblasti Italských Alp.

Palmová rivéra

Palmová rivéra se nachází jižně od Ancory a jméno dostala podle palmových alejí, které zde rostou. Velmi navštěvovanou je část Abruzzo a Marche, kde jsou charakteristické promenády v blízkosti pláží.

Piemonte

Hornatější letovisko Piemonte se rozkládá na severozápadní části Itálie. Navštěvovanými oblastmi jsou Cervinia/Zermatt a Via Lattea/Sestriere.

Řím

Řím je stále tou středomořskou metropolí, která zahrnuje jak historické památky, tak i novodobé stavby. Návštěvníky nejvíce láká prohlídka Kolosea, Vatikánu a španělských schodů.

Sardinie

Nádherné středomořské pláže, rozmanitá příroda, historické památky. Přesně i takto se dá shrnout výlet na Sardinii.

Sicílie

Největším ostrovem ve Středomoří je Sicílie. Nádherná a divočejší část země, která je rozmanitá po kulturní i přírodní stránce,zaujme značnou část turistů.. K Sicílii se poutá také velké množství ostrůvků – např.Lipanské ostrovy.

Střední Jadran

Oblast středního Jadranu zahrnuje obrovské množství turistických míst - delfinária, aqauparky a zábavní centra.

Toskánsko

Toskánsko je rodištěm svého výborného červeného vína Chianti. Prohlédnout si zde můžete jak nádhernou přírodu, tak i slunné pláže.

Umbrie

Hornaté letovisko Umbrie se nalézá ve střední Itálii. V okolí jsou četné památky římského původu. K častým turistickým oblastem patří Bettolle, Cortona, Monte San Savino, Pietraia a Torrita di Siena.

Val d´Aoste

Val di Aosta je pověstné svými nejvyššími horami světa, které se v jeho okolí rozpínají. Díky tomu se toto letovisko stalo oblíbeným pro všechny, kteří chtějí aktivní dovolenou. Krásným střediskem je Courmayeur.

Veneto

Veneto má velmi zajímavou historii. Střetává se zde jak etruská, římská, tak i řecká kultura. A v oblasti Veneta se nalézají nádherné Benátky, které jsou každoročně navštíví velká část turistů.