Fidži - ostrov Viti Levu - dovolená 2017 - 2018

Detail destinace

ostrov Viti Levu Fidži - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Fidži ostrov Viti Levu

Viti Levu je největší ostrov na Fidži, západně od moře Koro v jižním Tichém oceánu. Jeho jméno znamená "Velké Fidži." Ostrov je rozdělen centrálním pohořím s mnoha neaktivními sopkami. Nejvyšší bod na Fidži se zvedá na 1 344 metrů. Pohoří rozděluje ostrov klimaticky do vlhkého jihovýchodního úseku a suchého severozápadního úseku.

Viti Levu hostí hlavní město Suva a je domovem téměř tří čtvrtin obyvatel republiky. Další důležitá města, po celém pobřeží, zahrnují Ba, Lautoka, Nadi, Nausori, Rakiraki a Sigatoka. Jedna velká cesta byla postavena kolem obvodu Viti Levu. Známá místa zahrnují pláž Natadola, Pacific Harbor.

Geologové se domnívají, že Viti Levu byl několikrát ponořen, a byl zakrytý lávou a dalšími vulkanickými materiály. Zemětřesení a sopečné výbuchy představují poněkud nerovný terén na ostrově, který je rozdělen na zhruba stejné poloviny Severozápadního pohoří. Centrum ostrova je zalesněné a zahrnuje nejvyšší vrch Mount Tomanivi.

Doba letu z Prahy: cca 27 hod.

Vyhledávání zájezdů na ostrov Viti Levu

[Zobrazit mapu]