Egypt - Údolí králů

Egypt - Údolí králů

Egypt » Hurghada » Marsa Alam » Plavba po Nilu 

Egypt - Údolí králůÚdolí králů - asi nejslavnější archeologické místo na zeměkouli. Egypt - Údolí králůPrávě zde v roce 1921 nalezl britský archeolog Howard Carter pohřební komoru KV62, a v ní asi nejslavnější archeologický nález - posmrtnou masku mladého faraona Tutanchamona

Údolí králů je velmi dobře přístupné ze slavného města Luxor se slavnými chrámovými komplexy Luxor a Karnak, ad kterého je vzdálen přibližně 25 km, dalšího zajímavého místa - chrámu královny Hatšepšut.

Pro nic netušícího návštěvníka by vyprahlé údolí asi nebylo ničím zajímavé. Dokonce i v samotném údolí by jste mnoho pohřebních komor lehce přehlédli. To co se však skrývá pod zemí je impozantní kus historie, a těch několik málo pohřebních komor, které jsou otevřené pro návštěvníky Vás o tom lehce přesvědčí.

Údolí králů byli pohřbení takoví velikáni jako jsou Ramses II, Ramses IV, Ramses VI, Tutmose III, nebo jeho žena královna Hatšepšut, a mezi nimi sice v egyptské historii bezvýznamný , ale asi nejslavnější faraon Tutanchamon, jehož hrobka jako jedinná nebyla nikdy vykradena - obsah hrobky je vystaven v Egyptském museu v Káhiře.

Údolí králů je asi jedno z nejvýznamnějších archeologických naleziští na světě, a budete mít možnost poznat, alespoň malou část jeho úchvatného tajemství, jehož stáří zasahuje do dávné minulosti lidstva.

Naše tipy na výlety:

Další zajímavé historické skvosty při návštěvě Horního Egypta během plavby po Nilu: chrám v Luxoruchrám Karnakchrám královny Hatšepšutchrám v Edfuchrám Kom Ombo a nejslavnější egyptský chrám Abú Simbel.

Galerie fotografií