Egypt - Sharm El Sheikh - Old Market

Egypt - Sharm El Sheikh - Old Market

Egypt » Sharm El Sheikh » Naama Bay » Nabq Bay » Ras Om El Sid » Shark´s Bay 

Egypt - Sharm El Sheikh - Old MarketEgypt - Sharm El Sheikh - Old Market

Egypt - Sharm El Sheikh - Old Market

Old Market v části Ras Om El Sid egyptského letoviska Sharm El Sheikh je klasické arabské tržiště, kam chodí nakupovat místní obyvatelstvo, ale i turisté, kteří jsou zde na dovolené. 

Nejedná se však o staré tržiště, jak by název napovídal, ale vše je zde poměrně nové. Vždyť samotný Sharm El Sheikh začal vznikat na místě původní rybářské vesnice až po roce 1982, kdy izraelaská armáda naplnila dohody z Camp Dadidu a opustila Sinajský poloostrov. V celém Sharm El Sheikh prý zůstal stát jeden křesťanský kostel. Dnes je Sharm El Sheikh moderní letovisko, které nabízí turitům kromě užasného podvodního života i nad očekávání bujarý noční život v části Naama bay.

Centrem Old Marketu je nádherná mešita Al Sabaha, která byla dostavěna egyptskou armádou až v roce 2016 v typickém osmanském stylu. Při dodržení všech pravidel je možné se do měšity i podívat.

Na Old Marketu je možné za rozumné ceny - samozřejmě dobře usmlouvané - nakoupit orientální koření, výrobky místních řemeslníků, čerstvé ryby, ale i výkřiky poslední módy všech světových značek, o jejiž pravosti je možné mít mnoho pochybností.

 

Galerie fotografií