Egypt, chrám královny Hatšepšut

Egypt - chrám královny Hatšepšut

Egypt » Hurghada » Marsa Alam » Plavba po Nilu 

Egypt - chrám královny Hatšepšut

Egypt - Chrám královny HatšepšutEgypt - chrám královny Hatšepšut

Chrám královny Hatšepšut - je jednou z nejznámějších památek starého Egypta. Chrám postavený před 3500 lety pro královnu Hatšepšut. Královna Hašepšut byla manželkou faraona Tutmose III, který měl chrám v těsném sousedství. 

Věhlas Chrámu královny Hatšepšut stoupl v 60. letech minulého století, kdy byl po 20 letech rekonstrukčních prací polských archeologů zpřístupněn pro veřejnost a stal se tak jednou z nejvyhledávanějších památek starého Egypta.

Královna Hatšepsut velmi toužila po moci. Vdala se za svého nevlastního bratra, faraóna Tutmose III, se kterým splodila dceru. Tutmose III měl však ještě jednoho syna s jinou manželkou. Po smrti Tutmose III nevlastního syna odeslala syna na náboženskou misí do chrámu v Karnaku. V době jeho nepřítomnosti tak vládla sama. Když se syn Tutmose III vrátil, uzavřela s ním dohodu, že se ožení s její dcerou a Hatšepsut tak bude vládnout dále. Hatšepsut podplácela kněze, kteří šířili legendu, že Hatšepsut je potomkem bohů.

Naše tipy na výlety:

Další zajímavé historické skvosty při návštěvě Horního Egypta během plavby po NiluÚdolí králů, chrám v Luxoruchrám Karnakchrám v Edfuchrám Kom Ombo a nejslavnější egyptský chrám Abú Simbel.

Galerie fotografií