Španělsko, Costa de la Luz, , Playaballena - Costa de la Luz pro seniory 55+, Snídaně, dovolená 2018

Playaballena - Costa de la Luz pro seniory 55+, Španělsko, Španělsko pevnina, Andalusie, Costa de la Luz, 14.6.2018, Snídaně

Playaballena - Costa de la Luz pro seniory 55+

Playaballena - Costa de la Luz pro seniory 55+
LM
Termín:
14.6.–21.6.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / nocí
Doprava:letecky (Varšava)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:125048950
Hodnocení:
0,0 / 6Hodnocení podle Holidaycheck
18 420 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Nenašli jste co jste hledali, nechce se Vám ztrácet čas hledáním, nebo počítáním konečné ceny zájezdu?

Více

Nabízíme Vám způsob jak ušetřit Váš čas a dle Vámi zadaných parametrů Vám zašleme několik nejvýhodnějších nabídek s konečnými cenami. Jsme autorizovaným zastoupením cca 400 českých a německých cestovních kanceláří. Naše ceny jsou shodné s pořádajícími kancelářemi, včetně různých slev a věrnostních programů. Vaše dotazy Vám můžeme zodpovědět i po telefonu: +420 777 755 714.

Vaše přání nám můžete zadat následovně: telefonem: +420 777 755 714, e mailem: nubis@nubis.cz nebo vyplněním dotazníku.

Nezapomeňte prosím uvést Váš telefon - nechceme Vás obtěžovat, ale někdy je třeba upřesnit Vaše přání. Děkujeme za pochopení.

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Playaballena
Kategorie hotelu: ****
Popis hotelu

Poloha

Hotel Playaballena byl postaven v roce 2001 a nachází se v hotelové zóně Costa Ballena. Městečko Chipiona je vzdáleno cca 9 km, město Rota cca 13 km (u hotelu je autobusová zastávka). Na letiště v Jerez de la Frontera je to cca 40 km, na letiště Sevilla cca 125 km.

Pláž

Pláž La Ballena je vzdálena cca 50 m od hotelu Playaballena (na pláž je třeba projít dunami a promenádou, sestup na pláž dřevěnou lávkou), široká, dlouhá a písčitá s pozvolným sestupem do vody. Lehátka a slunečníky na pláži jsou k dispozici pouze v červenci a srpnu (za poplatek cca 10 EUR/os.).

Vybavení

Recepce, lobby, výtahy, restaurace, bary, prosluněné terasy v zahradě s lehátky a slunečníky, bazén, bazén se skluzavkami a brouzdaliště (v bazénech sladká voda), vířivka, dětské hřiště, mini klub, maxi klub pro mládež, hlídání dětí (za poplatek), pokojová služba (za poplatek), konferenční místnosti, nákupní pasáž, prádelna (za poplatek), úschovna zavazadel, půjčovna aut, parkoviště (příplatek). Hotel poskytuje plážové osušky (záloha cca 10 EUR/os. + poplatek za každou výměnu cca 1 EUR). Hotel akceptuje domácí zvířata (za příplatek).

Pokoje

Hotel Playaballena má 324 pokojů umístěných ve 2podlažní budově. Pohodlné a klimatizované pokoje jsou vybaveny koupelnou (vysoušeč vlasů, toaletní potřeby), trezorem (za poplatek cca 4 EUR/den + 10 EUR záloha), mini barem (za poplatek), telefonem, satelitním TV a balkonem (balkónový nábytek). Pokoje v přízemí mají otevřenou terasu. Dětská postýlka pro děti do 2 let - zdarma (na potvrzení). Hotel akceptuje domácí zvířata (do 15 kg, za poplatek cca 10 EUR/den).

- Standardní pokoje (o rozloze cca 30 m²) - pro max. 4 osoby (v sestavě 3 + 1 nebo 2 + 2), přičemž je třeba pamatovat, že při ubytování 3-4 osob v pokoji budou pouze 2 postele (každá 1,35 x 2 m) a nebude možné přidat přistýlky. V případě ubytování 2 osob bude na pokoji 1 manželská postel.

- Propojené pokoje (o rozloze cca 60 m²) - pro max. 6 osob (v sestavě 4 + 2), 2 standardní pokoje spojené dveřmi, v jednom pokoji jsou 2 postele (každá 1,35 x 2 m), v druhém pokoji manželská postel a pohovka – bez možnosti přidání přistýlek.

- Pokoje typu Superior s terasou (o rozloze cca 30 m²) - pokoje zrekonstruované v roce 2015, umístěné v přízemí, místo balkónu terasa s malou soukromou zahradou, pro max. 4 osoby, přičemž v pokoji budou pouze 2 postele (každá 1,35 x 2 m) a nebude možné přidat přistýlky.

Strava

Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu. Možnost příplatku za večeře nebo za All Inclusive: snídaně, obědy a večeře, občerstvení během dne (např. španělské tapas, sendviče, sladkosti, zmrzlina, chipsy) a místní alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00-14:00, v červenci a srpnu 10:00-01:00).

Sport a zábava

Hotel Playaballena organizuje denní a večerní animační program pro děti i dospělé. Zdarma (možnost zálohy za sportovní vybavení): posilovna, petanque, stolní hry, mini golf, stolní tenis. Wellness zóna (za poplatek): vířivka, parní sauna, parní lázeň, bazén s hydromasáží. Za poplatek: ošetření obličeje a těla v hotelovém wellness.

Internet

V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma (30 min./den). Příplatek za Premium Wi-Fi.

Místní kategorie

****Webové stránky

www.playaballenaspahotel.com

Náš názor

Nejlepší hotel řetězce Playa ve Španělsku - jako obvykle hosté najdou komfortní pokoje, vynikající jídlo a bohatou infrastrukturu, stejně jako animace. Je to také jediný hotel v letovisku, který se nachází tak blízko oceánu - jen 50 m jej dělí od dlouhé pláže s příjemným měkkým pískem a pozvolným sestupem do vody. Doporučujeme!Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Den první

Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den druhý až předposlední

Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední

Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede rezident CK na místě). Návrat do Polska.

Výlety v okolí

Fakultativní výlety

Cádiz a Jerez de la Frontera

Cádiz je nejstarším městem v Evropě, které bylo založeno Féničany před 3000 lety. Nachází se na poloostrově oddělujícím zátoku Cádiz od Atlantského oceánu a je rušným přístavním městem. Město lze nejlépe obdivovat z vrcholu barokní věže Torre Tavira, odkud se rozprostírá dechberoucí výhled na přístav, široké přímořské uličky, pláž Caleta, úzké uličky starého města, katedrálu z 18. století a četné kostely. Odpoledne přejedeme do Jerezu de la Frontera, kde navštívíme světoznámý vinný sklípek (bodetu), kde se seznámíme s tajemstvím výroby skutečné sherry a uvidíme přehlídku tanečních andaluských koní. Cena cca 50 EUR

Seville

Ne bezdůvodně je Sevilla, krásná a pyšná, hlavním městem Andalusie. Právě zde je možné obdivovat jeden z největších kostelů na světě, který stojí na místě mešity - katedrálu Santa Maria, která ukrývá náhrobní kámen Kryštofa Kolumba. Určitě stojí za to vylézt na slavnou zvonici La Giralda, odkud se rozprostírá panorama města, s Alcázarem (královským palácem) a barevnými zahradami. Orientální architektura ve stylu mudéjar nás na okamžik přenese do země „Tisíce a jedné noci“ a voňavé pomerančovými stromy patia umožní příjemný relax během dne. Během procházky ulicemi čtvrti Santa Cruz budeme cítit přítomnost zdejších duchů; Don Juana, který sváděl ženy a krásné Carmen, které nemohl odolat žádný muž. Doporučujeme navštívit zde jeden z malých barů a ochutnat místní drink - vino de naranja, čili víno z pomerančů, díky kterému je Sevilla známá. Cena cca 60 EUR

Gibraltar

Celodenní výlet na poloostrov o délce pouhých 6 km. Ve starověku byl známý jako jeden ze sloupů Herkula, který byl celou dobu anglickou kolonií. Program zahrnuje přejezd minibusem podél kopce se zastávkami na vyhlídkových místech: Europa Point s nádherným panoramatem Afriky a Gibraltarskou úžinou, ohromující jeskyně sv. Michala a návštěva slavných gibraltarských opic - makaků bezocasých. Během výletu uvidíme také pomník generála Sikorského - vrtuli z Liberatora (Osvoboditele, čtyřmotorového bombardovacího letounu), který byl před několika lety odhalen. Po prohlídce volný čas na slavné Main Street. Cena cca 75 EUR

Bílá města - Pueblos Blancos

Naší cestu začneme v Arcos de la Frontera, městečku, které je nejlepším příkladem andaluské architektury spojující vliv křesťanství a islámu. Docela nejistě zavěšený na skalnaté stěně útesu tvoří bránu do Bílých měst provincie Cádiz. Z Arcosu vede naše cesta podél řeky Guadalete do dalších městeček, přilepených na svazích hor: úžasné město Zahara de la Sierra - odříznuté od světa drsným horským terénem a jezerem, od něhož pochází název nebo El Bosque - s jeho starobylým hradem a zříceninami, které se datují do římských dob. Cena cca 55 EUR

Maroko - Tanger a Assilah

Výlet do Tangeru je nezapomenutelným dobrodružstvím, cestou do míst, kde se mísí berberské, arabské, židovské a křesťanské tradice. Program zahrnuje přejezd trajektem z Tarify (nejjižnější bod Evropy) přes Gibraltarskou úžinu do Tangeru. V Tangeru procházka tamní medínou (starým městem), kde lze cítit jedinečnou chuť a vůni skutečného arabského trhu. Ochutnáme typickou marockou kuchyni ve stylové restauraci v samém srdci medíny. Během našeho pobytu v Maroku pojedeme také malebnou cestou vedoucí podél pobřeží do starobylého města Assilah. Cena cca 100 EUR UPOZORNĚNÍ! Je nutný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Národní park Doñana - výlet džípy

Národní park Doñana je největší plochou svého druhu ve Španělsku. Zabírá více než 50 tisíc hektarů a rozkládá se přes dvě provincie. Trasa naší prohlídky vede jak krásnými plážemi, tak středomořskými křovinami. Doñana je seskupením mnoha druhů zvířat. Nejčastěji se zde můžeme setkat s brodicími u pobřeží ústřičníky s výraznými oranžovými zobáky, připomínajícími kachny a racky. S trochou štěstí se můžeme setkat s plachým rysem, s daňky a také s jeleny a divočáky. Část parku je pokryta močály, které jsou domovem mnoha druhů ptáků. Cena cca 75 EUR

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Španělsko - základní informace

Měna

EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických letoviscích je mnoho míst, kde si můžete vyměnit valuty.

Spropitné

Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum

Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas

Stejný jako v České republice.

Orientační ceny

Oběd v restauraci od 10 EUR; 1 l vody - 1 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR.

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony

Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Pobřeží Cádizu a Costa Ballena

Pobřeží Cádiz a Costa Ballena jsou součástí oblíbeného Andaluského pobřeží - Costa de la Luz, které leží mezi Národním parkem Doñana a Gibraltarem. Tato část Španělska je známá svými vynikajícími hotely (většina z nich byla stavěna po roce 2000), fantastickými plážemi, sherry a andaluskými koňmi, nemluvě o okouzlujícím Cádizu nebo Seville.

Prázdninová letoviska

Rota

Rota je okouzlující přímořské město. Zvláštním místem v plánu města je staré město s hradem ze 13. století. V něm se nachází také tržiště, na kterém lze ochutnat místní speciality. Milovníci opalování také nebudou tímto místem zklamáni - od Roty až do vzdáleného města Chipiona (cca 15 km) se táhnou nepřetržitě sjednocené pláže většinou certifikované Modrou vlajkou.

Costa Ballena

Costa Ballena je nábřežní hotelově-apartmánová zóna administrativně patřící do Roty, vzdálená cca 7 km daleko. V Costa Ballena se nachází nákupní centrum se supermarketem, restauracemi a obchody. Nelze opominout pláž Ballena - širokou, s pozvolným sestupem do vody. Z letoviska lze snadno cestovat veřejnou dopravou - spojení s Rotou a Chipionou a dál se Sevillou a Cádizu.

Conil de la Frontera

Conil de la Frontera je známé díky krásným písečným plážím a útesům, stejně jako ideálním podmínkám pro vodní sporty. Za zmínku stojí také památky, které by měl každý návštěvník vidět. K nejdůležitějším z nich patří: opevněná pevnost ze 14. století, barokní kostel z 18. století nebo kostel sv. Kateřiny z 19. století.

Novo Sancti Petri

Tato nábřežní hotelová zóna města Chiclana de la Frontera se širokou, dlouhou pláží Barrosa, s malým nákupním centrem a vynikajícími hotely. Novo Sancti Petri je propojené s nedalekým Conil de la Frontera a Chiclana.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Go Afrika s.r.o.
IČ 26859220.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK