Česká republika - Lužické hory - dovolená 2017

Detail destinace

Lužické hory Česká republika - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Lužické hory - jsou ztělesněním poklidné, ale velmi členité krajiny. Jejich vrcholy jsou sopečného původu a často velmi strmé, ale vyrůstají z povlovných hřebenů. V opuštěných údolích tečou čisté potoky k malebným vesničkám se zachovalou lidovou architekturou, na vrcholech hor se tyčí rozhledny a skalní vyhlídky. V Lužických horách je spousta veřejnosti přístupných hradů, zámků a v podhůří najdete města s historickými centry. Celé krajině vévodí hora Ještěd s velmi citlivě postavenou věží - pod ní se na východě rozprostírá Liberec a na západě moře lesů. Je to zaslíbený kraj pro tuláky, turisty, běžkaře, cykloturisty a houbaře.

Lužické hory nebyly nikdy v popředí přílišného zájmu. Proto jsou relativně málo zasaženy negativním vlivem průmyslové výroby a i osídlení je tu řídké. Proto je tato turistická oblast zdravá, z přírodovědného hlediska cenná a hlavně půvabná pro oko. Lužické hory pokrývají huňaté lesy, z nichž vyčnívají dominantní hory z vulkanických hornin, jako je např. Luž, Hvozd, Jedlová nebo Klíč.

V mnoha menších vesnicích se dochovaly krásné příklady místní lidové architektury lužického typu, jako jsou roubené nebo hrázděné stavby s podstávkou, z nichž některé mají ještě břidlicové střechy nebo břidlicové obložení stěn. V pozdějších dobách se ke stejnému účelu používal eternit, často v nápaditých barevných obrazcích.

V oblasti Střední Evropy můžete navštívit následující státy:

Česko  Lichtenštejnsko   Maďarsko  Německo   Polsko   Rakousko   Slovensko

Česku můžete navštívit následující destinace:

Beskydy   Český Ráj   Chodsko   Jeseníky   Jizerské hory   Jižní Čechy   Jižní Morava

Krkonoše   Krušné hory   Lipno   Pálava   Slovácko   Šumava   Valašsko

Náš TIP

Česko - poznávací   Zájezdy na míru

[Zobrazit mapu]