Černá Hora - dovolená 2017

Detail státu

Černá Hora Černá Hora - transparent

Nabízíme 73 ubytovacích kapacit za cenu 8 490 Kč - 61 390 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Destinace:

[Zobrazit mapu]

Černá Hora je suverénní republika v rámci Federativní republiky Jugoslávie, která se nachází Černá Horav jihovýchodní části Balkánského poloostrova a má cca 650 tisíc obyvatel. Nádherná země plná kontrastů a přírodních krás, s čistým jadranským pobřežím 280 km dlouhým a s nesčetným množstvím pláží všech druhů, kamenitých, oblázkových i písečných (117 pláží). Černá Hora nabízí polední koupání v moři nebo odpolední splavování řeky Tara chráněné Černá HoraUnescem, prohlídku historických památek měst, která byla osídlena už Římany, můžete navštívit pamětihodnosti starověkého a Unescem chráněného města Kotor nebo obdivovat krásné Skadarské jezero. Zajímavá jsou i samotná města na pobřeží jako Budva, Bečiči, Petrovac na Moru nebo Sveti Stefan. 220 slunečních dní v roce, bohatá subtropická a přímořská vegetace, olivové a piniové háje, horská pásma, možnost posezení v jedné z mnoha kaváren či restaurací, které nabízejí speciality jako je pršut, domácí sýr, olivy a ryby - to vše nabízí prožití relaxační i aktivní dovolené pro všechny věkové kategorie. Ke zpestření patří i dobrá zábava, divadelní představení, hudební festivaly a mnohé výstavy. Součástí nabídky sportovního vyžití jsou vodní aktivity na pláži nebo rafting na řece Tara. Oficiální jazyk je srbština, měnou je Euro. V Černé Hoře je možno využít platební karty jen ve vybraných hotelech a směnárna je v hlavním městě Podgorica. Při cestách do Černé Hory je třeba počítat s tím, že kvalita služeb je poznamenána nedávnou minulostí. Infrastruktura služeb se teprve dotváří. Pláže v hlavní sezóně jsou poměrně živé. Doporučujeme využít trasu: ČR - Rakousko (Graz) - Maribor - Karlovac - Knin - Makarska - Dubrovník - hranice Čilipi (Černá Hora) - Kotor.

[Zobrazit více informací o Černé Hoře]

Oficiální název:

Srbsko a Černá Hora

Hlavní město:

Beogradl

Časové pásmo:

stejné jako v ČR

Jazyky:

srbochorvatština

Náboženství:

pravoslavní, muslimové

Zdraví:

Zdravotnická péče má být v akutních případech poskytována bezplatně v souladu s novou sociální dohodou, která ovšem nekryje náklady na případnou repatriaci. Před cestou je nutno si na své zdravotní pojišťovně vyzvednout přímo pro SČH platný, vyplněný a potvrzený formulář CR/YU 111. Velvyslanectví ČR v Bělehradě v každém případě doporučuje v ČR uzavřít adekvátní cestovní zdravotní pojištění. Úroveň zdravotnických služeb závisí na kategorii konkrétního zařízení. Vývoj v celém regionu během posledních let vedl k celkovému snížení úrovně poskytování zdravotnické péče včetně vybavenosti příslušných zdravotnických zařízení. Několikrát byl na území Srbska zaznamenán výskyt parazitologického onemocnění trichinelóza.

Důležité kontakty:

Důležitá telefonní čísla: Volací předčíslí: + 381 - ( 0 ) 11 (Bělehrad, Srbsko), - ( 0 ) 81 (Podgorica, Černá Hora),
- policie 92
- hasiči 93
- první pomoc 94
- informace 988
- Informační centrum AutoMotoSavez Srbska a Černé Hory - silniční služba 987
- Informační centrum srbský AutoMotoSavez 344 1515
- odtahová služba 3111 256
- Informace o železniční dopravě , Hlavní nádraží Bělehrad 63 64 93
- letiště Bělehrad 601 424, 601 431
- černohorský automobilový svaz tel. z ČR 00 381 81 ze SČH 081 23 46 35, 9807

Elektřina:

220 V, zásuvky zpravidla odpovídají české normě

Podnebí:

V přímořské části je středozemní podnebí s teplým a suchým létem a mírnou deštivou zimou. Průměrná teplota vzduchu v lednu dosahuje 8°C a v červenci 27°C. Jaro začíná velmi brzy, začátkem března. Příjemný je podzim, který bývá slunný a teplý. Ve vnitrozemí je podnebí mírně kontinentální, v lednu je průměrná teplota -3°C, v červenci 18°C.

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 9 11 15 19 24 28 30 31 27 21 15 11
Minimální denní teploty 1 3 5 7 13 17 20 19 15 11 6 3
Průměrný počet dešť.dnů 13  12 13 13 11 9 6 7 9 10 14 13

Měna:

Zavedena je jednotná měna euro, dále lze platit Jugoslávským dinárem, a také kteroukoliv západní měnou. Valuty a někde i české koruny je možné vyměnit ve směnárnách, bankách a na poštách. I větší hotely a turistické kanceláře mají své směnárny.

Cestovní doklady:

platný cestovní pas. Pouze v případě Ćerné Hory černohorská vláda umožnila vstup na své území i na základě předložení občanského průkazu občana ČR. Tento doklad lze fakticky použít jako cestovní doklad jen do Černé Hory, v Srbsku lze i nadále použít pouze platný cestovní pas ČR. S ohledem na skutečnost, že jde o jednostranné opatření jiné strany, nemůže Česká republika nést odpovědnost za aplikaci tohoto jednostranného opatření, popřípadě za komplikace, které by mohly vzniknout při vstupu nebo pobytu na černohorském území. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto nadále doporučuje při cestách do Černé Hory použít platný cestovní pas ČR.

Vízum a vstupní formality:

Na území Srbska a Černé Hory je občanům ČR umožněn vstup a pobyt do 90 dnů bez víza pouze s platným cestovním dokladem, pokud se jedná o cesty za nevýdělečným účelem či v případech tranzitu. V případě pobytu za účelem výdělečné činnosti či studia je nutno požádat o vízum srbskočernohorské velvyslanectví v Praze. V Srbsku a Černé Hoře je přihlašovací povinnost (do 24 hodin) - tzn., že cizinec musí přihlásit pobyt na oddělení policie, příslušném podle místa přechodného pobytu a je mu vydána tzv. bílá karta. Tento dokument vyžadují hlídky pořádkové a dopravní policie a příležitostně i pasová kontrola na výstupu ze Srbska a Černé Hory. Nesplnění této povinnosti může v rámci řízení u “přestupkového soudu” vynést i trest krátkodobého odnětí svobody (zpravidla v délce 4 až 7 dnů), udělení pořádkové pokuty či zákaz dalších cest do Srbska a Černé Hory. Při ubytování v hotelu plní tuto povinnost ubytovací zařízení. Před odjezdem ze země je nutné se na policii i odhlásit.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje, aby si čeští občané před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky přicestování nezměnily.

Celní a devizové předpisy:

Na hraničním přechodu při vstupu na území Srbska a Černé Hory je potřeba celním orgánům deklarovat dovážené valuty, pokud jejich výše překračuje 2.000,- Euro, a požadovat vydání písemného potvrzení. V opačném případě hrozí zabavení valut držených při výstupu ze Srbska a Černé Hory. Šance na vrácení zabavených valut je poměrně malá. ZÚ Bělehrad zde nemůže zajistit efektivní pomoc, jelikož nedeklarování valut je porušením platných právních norem.
- Bezcelně lze dovézt zboží pro osobní potřebu, a to v množství odpovídajícím době pobytu na území Srbska a Černé Hory a účelu cesty. Povinná směna valut není vyžadována. Dovoz cizí měny není omezen.
- Na hranicích Srbska a Černé Hory většinou není třeba prokazovat dostatek finančních prostředků pro pobyt.
- Pro dovoz či tranzit zbraní je potřebný zbrojní list vydaný Velvyslanectvím Srbska a Černé Hory v Praze.
- Na hraničním přechodu je třeba přihlásit a nechat si vystavit doklad k radiostanici instalované ve vozidle. Zakázán je dovoz omamných a psychotropních látek a jedů.
- Dovoz zvířat je možný po předložení mezinárodního očkovacího průkazu a veterinárního potvrzení o tom, že místo předchozího pobytu zvířete není postiženo některou z infekčních nemocí. Toto potvrzení nesmí být starší 90 dnů.

Historie:

Černá HoraČerná Hora - jihoslovanské kmeny Srbů, obývající v 6.-7. starou Ilýrii, byly po vpádu Turků Černá Horazatlačeny do pohoří Černá Hora a ta se stala autonomním knížectvím v Osmanské říši. Roku 1688 odmítla Černá Hora. tureckou svrchovanost, a od 17. st. zde vládli metropolité z kmene Njegošů. 1918 byli Njegoši svrženi a Černá Hora byla. připojena ke království SHS - od roku 1929 Jugoslávie. Za 2. světové války byla okupována italskými fašisty. Po rozpadu Jugoslávie v 90. letech zůstala Černá Hora ve svazku se Srbskem. Po úplném osamostatnění se Černá Hora vydala cestou postupných ekonomických reforem, ale stále zůstává jednou z nejchudších zemí v Evropě - ale možná to je její kouzlo, které do země láká každoročně velké množství turistů.

Výsledky hledání
Komplex Ada Bojana
FM
starstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Plná penze s nápoji
Hotel
Hodnocení:
4,6 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.6.2017 8 dní Plná penze s nápoji leteckyleteckyBrno 8 490 Kč-45 % Detail
 17.6.2017 8 dní Plná penze s nápoji leteckyleteckyOstrava 8 990 Kč-45 % Detail
 17.6.2017 8 dní Plná penze s nápoji leteckyleteckyPardubice 8 990 Kč-45 % Detail
Vila Premier
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Plná penze
Vila
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.6.2017 8 dní Plná penze leteckyleteckyBrno 8 490 Kč-40 % Detail
 17.6.2017 8 dní Plná penze leteckyleteckyPraha 8 990 Kč-36 % Detail
 17.6.2017 8 dní Plná penze leteckyleteckyPardubice 8 990 Kč-32 % Detail
Mediteran - Dotované pobyty 50+
LM
starstarstar
letecky Katovice, Varšava
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.6.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyKatovice 8 675 Kč-19 % LM Detail
 1.6.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyKatovice 9 016 Kč-15 % LM Detail
 15.6.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyVaršava 9 131 Kč-19 % LM Detail
Vila Sara
FM
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Snídaně
Vila
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.6.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyBrno 8 768 Kč-5 % FM Detail
 17.6.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 9 268 Kč-9 % FM Detail
 17.6.2017 8 dní Snídaně leteckyleteckyOstrava 9 268 Kč-9 % FM Detail
Apartmány Ulcinj
LM
starstar
letecky Katovice, Varšava
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 8 956 Kč-12 % LM Detail
 29.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 8 956 Kč-13 % Detail
 22.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyKatovice 9 380 Kč-8 % LM Detail
Hotel Olga
starstarstar
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.6.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyBrno 8 990 Kč-24 % Detail
 16.9.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPardubice 8 990 Kč-27 % Detail
 16.9.2017 8 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 8 990 Kč-27 % Detail
Vila Armenko LUX
FM
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Polopenze
Vila
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyPraha 8 990 Kč Detail
 17.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyBrno 10 990 Kč-19 % Detail
 17.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyOstrava 11 490 Kč-21 % Detail
Vila Primafila
LM
starstarstar
letecky Katovice, Varšava
Polopenze
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 1.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 9 660 Kč-17 % LM Detail
 1.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyVaršava 10 077 Kč-17 % LM Detail
 15.6.2017 8 dní Polopenze leteckyleteckyKatovice 10 215 Kč-11 % LM Detail
Hotelový komplex Bellevue
FM
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Plná penze s nápoji, All inclusive
Komplex
Hodnocení:
3,2 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 14.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-35 % Detail
 19.6.2017 8 dní Plná penze s nápoji leteckyleteckyPraha 10 490 Kč-23 % Detail
 21.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 990 Kč-31 % Detail
Olympic Club
FM
letecky Praha, Brno, Ostrava, Pardubice
Plná penze s nápoji, All inclusive
Hotel
Hodnocení:
3,8 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 9 990 Kč-42 % Detail
 14.6.2017 8 dní All inclusive leteckyleteckyPraha 10 990 Kč-34 % Detail
 19.6.2017 8 dní Plná penze s nápoji leteckyleteckyPraha 11 490 Kč-21 % Detail

další nabídky >