Burkina Faso - dovolená 2018

Detail státu

Burkina Faso Burkina Faso - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Burkina FasoBurkina Faso - je stát ležící v Západní Africe. Do roku 1984 sBurkina Fasoe tento stát jmenoval republika Horní Volta, poté byl přejmenován na Burkina Faso, což znamená v překladu Země spravedlivých. Hraničí se šesti nebo sedmi státy: Malia Azavad na severu, Nigerem na východě, Beninem na jihovýchodě, Togem a Ghanou na  jihu a s Pobřežím slonoviny na jihozápadě. Na území o rozloze 274 200 km2 žije 15,2 miliónů obyvatel. Hlavním městem je Ouagadougou. Jednacím jazykem při obchodních jednáních v Burkině Faso je francouzština. Oblečení je buďto tradiční nebo evropské (pro jednání je vždy žádoucí oblek s kravatou). Význam známostí a osobních kontaktů je při uzavírání obchodů zásadní.

Osvěžení v překrásných vodopádech Cascades de Kerfiguela, známý vápencový útvar považovaný za největší přírodní pamětihodnost země, plavba pirogou po jezeře s pozorováním koupajících se hrochů, osobitá kultura kmene Lobi a tajemství jejich obydlí. Burkina Faso má co nabídnout. Mali - země Dogonů je díky své architektuře a místní jedinečné kultuře v celé Africe nesmírně cennou oblastí. Dogonská kultura je dochována v mnoha bájích a má vlastní komplexní sociální organizaci. Krása vesniček s obilnými sýpkami, chatrčemi (Togunas) a tradičními pohřebištěmi je nepopsatelná.

[Zobrazit více informací o Burkině Faso]

Oficiální název:

Burkina Faso

Hlavní město:

Ouagdougoua

Časové pásmo:

nedochází k posunu zimního a letního času

Jazyky:

francouzština

Náboženství:

tradiční náboženství (asi 40%), islám (50%), křesťanství (10%)

Zdraví:

Nejčastějšími příčinami onemocnění cestovatelů v oblasti západní Afriky jsou infekce získané nedostatečnou hygienou (jídlo, pití) a infekce přenášené hmyzem. Tyto infekce se mohou projevovat růjmy a zvracením (E. coli, salmonela, cholera, a parazité), horečkou (tyfus, toxoplasmóza) nebo poškozením jater (hepatitida). V celé oblasti západní Afriky (včetně měst) se vyskatuje malárie. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě a žloutence A a B. Při vstupu do země je nutno předkládat mezinárodní očkovací průkaz - vyžaduje se očkování proti žluté zimnici.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00226

„ „ zpět: 00420

 

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Tropické. Období sucha trvá od listopadu do března a období dešťů od června do října. Nejlepší měsíce jsou listopad až únor. Pokud trpíte alergiemi, vyhněte se období prosinec-únor. Dešťová srážka jsou nejvyšší v jihozápadní části země a nejnižší v severovýchodní. Vyhněte se cestování na konci března až květen jako klima je příliš horké a suché nést i pro místní obyvatele.

Měna:

1 CFA frank = 100 centimů

Cestovní doklady:

platný cestovní pasPlatný cestovní pas a platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz je kontrolován při vstupu do země.

Vízum a formality:

Pro vstup do země potřebujeme víza. Krátkodobá vstupní víza je oprávněno vystavovat Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze, jinak je nutno kontaktovat ambasádu Burkiny Faso ve Vídni.

Historie:

 Mezi 11.-14. stoletím vznikly na území dnešního státu silné mossijské státy (Vagadugu-Ouagadougou, Jatenga, Dagomba), které byly s to vzdorovat expanzi sousedů. Francie si zajistila kontrolu území až v 90. letech 19. století. Od roku 1896 ustanovilaFrancie protektorát nad královstvím Wagadugu. Mezi léty 1904-1919 bylo toto území součástí kolonie Horní SEnegal-Niger (v rámci  Francouzské Západní Afriky), v letech 1919-1932 fungovala už jako samostatná kolonie Horní Volta. V letech 1932-47 bylo toto území rozděleno mezi Francouzský Súdán, Pobřeží slonoviny a Niger. Roku  1947 byla dnešní Burkina Faso obnovena v původních hranicích z roku 1919 jako zámořské území Horní Volta.

Během 90. let došlo k velké akumulaci moci v rukou prezidenta. V květnu 1992  se bídou sužovaná země pokusila o první krok k demokracii konáním voleb, jež však kýženou změnu nepřinesly. V roce 1998  se Compaoré opět dostal do čela státu díky drtivému volebnímu vítězství. Vojenský převrat z roku 2003 byl neúspěšný a tak byl Compaoré zvolen do čela Burkiny Faso i po třetí roku 2005. Dodnes tento stát jednou z nejchudších zemí na světě. Hlavním problémem je zde neutěšená sociální situace, negramotnost a vysoká inflace.