Burkina Faso - dovolená 2017

Detail státu

Burkina Faso Burkina Faso - transparent

za cenu 0 Kč - 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

[Zobrazit mapu]

Burkina Faso -  subsaharské země s omezenými přírodními zdroji a 14 milionů obyvatel.

[Zobrazit více informací o Burkině Faso]

Oficiální název:

Burkina Faso

Hlavní město:

Ouagdougoua

Časové pásmo:

nedochází k posunu zimního a letního času

Jazyky:

francouzština

Náboženství:

tradiční náboženství (asi 40%), islám (50%), křesťanství (10%)

Zdraví:

Nejčastějšími příčinami onemocnění cestovatelů v oblasti západní Afriky jsou infekce získané nedostatečnou hygienou (jídlo, pití) a infekce přenášené hmyzem. Tyto infekce se mohou projevovat růjmy a zvracením (E. coli, salmonela, cholera, a parazité), horečkou (tyfus, toxoplasmóza) nebo poškozením jater (hepatitida). V celé oblasti západní Afriky (včetně měst) se vyskatuje malárie. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě a žloutence A a B. Při vstupu do země je nutno předkládat mezinárodní očkovací průkaz - vyžaduje se očkování proti žluté zimnici.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00226

„ „ zpět: 00420

 

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Tropické. Období sucha trvá od listopadu do března a období dešťů od června do října. Nejlepší měsíce jsou listopad až únor. Pokud trpíte alergiemi, vyhněte se období prosinec-únor. Dešťová srážka jsou nejvyšší v jihozápadní části země a nejnižší v severovýchodní. Vyhněte se cestování na konci března až květen jako klima je příliš horké a suché nést i pro místní obyvatele.

Měna:

1 CFA frank = 100 centimů

Cestovní doklady:

platný cestovní pasPlatný cestovní pas a platné potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Mezinárodní očkovací průkaz je kontrolován při vstupu do země.

Vízum a formality:

Pro vstup do země potřebujeme víza. Krátkodobá vstupní víza je oprávněno vystavovat Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze, jinak je nutno kontaktovat ambasádu Burkiny Faso ve Vídni.

Historie:

 Mezi 11.-14. stoletím vznikly na území dnešního státu silné mossijské státy (Vagadugu-Ouagadougou, Jatenga, Dagomba), které byly s to vzdorovat expanzi sousedů. Francie si zajistila kontrolu území až v 90. letech 19. století. Od roku 1896 ustanovilaFrancie protektorát nad královstvím Wagadugu. Mezi léty 1904-1919 bylo toto území součástí kolonie Horní SEnegal-Niger (v rámci  Francouzské Západní Afriky), v letech 1919-1932 fungovala už jako samostatná kolonie Horní Volta. V letech 1932-47 bylo toto území rozděleno mezi Francouzský Súdán, Pobřeží slonoviny a Niger. Roku  1947 byla dnešní Burkina Faso obnovena v původních hranicích z roku 1919 jako zámořské území Horní Volta.

Během 90. let došlo k velké akumulaci moci v rukou prezidenta. V květnu 1992  se bídou sužovaná země pokusila o první krok k demokracii konáním voleb, jež však kýženou změnu nepřinesly. V roce 1998  se Compaoré opět dostal do čela státu díky drtivému volebnímu vítězství. Vojenský převrat z roku 2003 byl neúspěšný a tak byl Compaoré zvolen do čela Burkiny Faso i po třetí roku 2005. Dodnes tento stát jednou z nejchudších zemí na světě. Hlavním problémem je zde neutěšená sociální situace, negramotnost a vysoká inflace.