Brazílie - Iguacu - dovolená 2018

Detail destinace

Iguacu Brazílie - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

BrazílieBrazílie - vodopády Iguacu

Vynikající vodopády Iguazu se skládají z vodopádu Iguassu a vodopádu Iguaçu. Velkolepá podívaná má po staletí své příznivce. Ve skutečnosti vodopády Iguazu rozdělují stejnojmennou řeku na horní a dolní část. Tato řeka tvoří hranici mezi Brazílií a Argentinou, a dělá tak významnou součást politické a geografické struktury kontinentu Jižní Ameriky. Zatímco starověké brazilské kmeny věděly o této bouřlivé kráse, oficiálně byly objeveny až v roce 1541, kdy evropský průzkumník, španělský Conquistador Álvar Núñez Cabeza de Vaca, narazil na tuto jedinečnou podívanou. Zvláštní chodníčky byly postaveny kolem vodopádů Iguazu, aby se návštěvníci mohli přiblížit tomuto přírodnímu velikánu. Dlouhá cesta podél kaňonu (na brazilské straně vodopádů) je doplněna vrtulníkem, aby umožnil zcela neomezený zážitek. Velká část vody prochází přes tzv. Devil's Throat, což je dlouhá propast - 82 metrů vysoká, 150 metrů široká a 700 metrů dlouhá. Tato propast zaujímá tvar písmene U. Zajímavé je, že je zde několik ostrovů uvnitř řeky a menších vodopádů.

Návštěvníkům Brazílie je doporučeno vidět vodopády Iguazu během jara nebo na podzim, protože léto je velmi horké a vlhké, zatímco hladina vody značně klesá v zimě.

Doba letu z Prahy: cca 18 hod., vzdálenost od letiště Iguassu Falls: cca 15 km.  

Vyhledávání zájezdů do Iguacu

Počasí:

Dnes Počasí v Iguacu - transparent 27° C Zítra Počasí v Iguacu - transparent 19 - 28° C25.1. Počasí v Iguacu - transparent 19 - 25° C
26.1. Počasí v Iguacu - transparent 18 - 22° C27.1. Počasí v Iguacu - transparent 17 - 24° C28.1. Počasí v Iguacu - transparent 19 - 23° C
29.1. Počasí v Iguacu - transparent 18 - 25° C30.1. Počasí v Iguacu - transparent 18 - 26° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK
[Zobrazit mapu]