Bělorusko - dovolená 2018

Detail státu

Bělorusko Bělorusko - transparent

Nabízíme 4 ubytovacích kapacit za cenu 7 490 Kč - 16 890 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

BěloruskoBělorusko - Bělorusové odvozují svůj původ ze tří slovanských kmenů, které sídlily mezi 6. a 8. stoletím u řek Daugavy (západní Dviny), Pripjatě a Sože. V 10. století vznikla na Běloruském území knížetství Polatsk, Smolensk a Turov-Pinsk. Po pádu Kijevské Rusi  se běloruské území stalo součástí Litevského velkovévodství. V 16. století Litevské velkovévodství utvořilo svazek s Polským královstvím. Unie trvala až do konce 18. století, kdy došlo k trojímu dělení Polska a Bělorusko se dostalo do područí carského Ruska. V roce 1941 do Běloruska vtrhla Hitlerova vojska. Díky tomu již od roku 1942 bylo běloruské území místem intenzivní partyzánské války proti německé okupaci. Země byla osvobozena Rudou armádou v roce 1944. Po válce došlo k obrovskému rozvoji průmyslu a Bělorusko se stalo jednou z nejrozvinutějších zemí SSSR. Bělorusko vyhlásilo samostatnost v roce 1991 a tento akt byl jedním z mnoha důvodů rozpadu Sovětského Svazu. Na základě jednání představitelů jednotlivých zemí vznikl nový útvar - Společenství nezávislých států, jehož součástí se Bělorusko stalo.

Přestože není Bělorusko příliš turisticky atraktivní zemí, dají najít místa, kam se můžete podívat. Např. hlavní město Minsk. Jsou zde budovy, které pochází ze 17. století. Je to např. katedrála nebo bernardinský klášter. Za pozornost stojí také Trojické náměstí na severozápadním okraji centra. Také můžeme vidět velké funkcionalistické budovy a rozsáhlé parky. V Minsku nalezneme 8 muzeí a 6 divadel včetně opery. Zajímavou a přitažlivou krajinou je Polesí na jihu Běloruska. Je to zalesněná příroda podél řeky Pripjať, jejíž jižní část leží už na Ukrajině. Za shlédnutí rozhodně stojí i Národní park Bělověžský prales na hranici s Polskem.

Reliéf země je relativně plochý s mírnou vrchovinou táhnoucí se směrem z jihozápadu na severovýchod. Nejvyšším bodem je Dzaržinskaja (346 m n.m.). Nejdůležitější běloruskou řekou je Dněpr. Klimatické podmínky jsou kontinentální, mírné.
Průměrné teploty v zimním období se pohybují od -5 do -10 °C, v létě stoupnou teploty na 18 °C. Podnebí je vlhké důsledkem vlivu atlantského proudění a blízkosti Baltského moře. Ideální doba pro návštěvu Běloruska je pozdní jaro a léto, kdy je příjemné teplo. Bělorusko nabízí krásnou přírodu s množstvím řek, jezer a zajímavou faunou. Vyskytuje se zde los, rys, medvěd hnědý, vlk i zubr.

[Zobrazit více informací o Bělorusku]

Oficiální název:

Běloruská republika

Hlavní město:

Minsk

Časové pásmo:

(zimní čas) :+1 hod.

Jazyky:

běloruština, ruština

Náboženství:

pravoslavní (60 %), řím. katolíci (8 %)

Zdraví:

V souladu s nařízením prezidenta Běloruska „O pojišťovací činnosti“ musí mít zahraniční občané povinně sjednánu smlouvu o zdravotním pojištění na 5 000 USD, a to přímo s běloruskou pojišťovnou nebo prostřednictvím smluvní zahraniční pojišťovny (na pojistce musí být zřetelně uvedena běloruská pojišťovna). Při absenci pojištění a vzniku události vyžadující si zdravotní péči musí být tato péče uhrazena dotyčnou osobou nebo osobou (stranou), která cizince do země pozvala. V případě, že zahraniční občan má přiznán trvalý pobyt, je mu poskytována zdravotnická péče ta podmínek jako občanům Běloruska.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00375

„ „ zpět: 00420

hasiči : (+375) 101
policie : 102
záchranná služba : 103

Elektřina:

220 V, 50 Hz + ADAPTÉR

Podnebí:

slabě kontinentální s chladnější zimou

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty -3 -2 2 10 17 19 21 21 15 8 2 -1
Minimální denní teploty -6 -7 -3 1 7 11 12 12 7 3 -1 -5
Průměrný počet dešť.dnů  3  3  3  5 5 6 8 8 4 4  5  4

Měna:

běloruský rubl = kopějek

Cestovní doklady:

platný cestovní pas a vízum

Vízum a formality:

Vízová povinnost mezi ČR a Běloruskem začala platit od 01.06.2000. Vjezd cizinců na území Běloruska je proto možný na základě uděleného víza. Na základě zákona „O právním postavení zahraničních osob a osob bez občanství“, který vstoupil v platnost 21.07.2010 došlo k prodloužení lhůty ze 3 na 5 dní, kdy se může cizinec nacházet v Bělorusku bez povinnosti registrace. V případě delšího pobytu je povinen se zaregistrovat na příslušném úřadě (tzv. OVIR - orgán Ministerstva vnitra BY) v místě faktického ubytování. V případě ubytování v hotelu, turistických objektech nebo sanatoriích tuto registraci provede administrace (recepce) příslušného místa. Pro případné prodloužení víza je třeba kontaktovat administraci nebo navštívit místní OVIR.

Celní a devizové předpisy:

Při překračování hranic do Běloruska je potřeba vyplnit běloruské celní prohlášení.
Je nutné uvádět sumu dovážené zahraniční měny. Je možné dovézt volně směnitelnou valutu do výše 3000,- USD, stejnou výši valut lze z Běloruska vyvézt - musí být však vždy vyplněna celní deklarace.
Cennosti a drahé věci je ve vlastním zájmu dobré do celního prohlášení uvést vždy, čímž se vyhnete případným problémům při vycestování z Běloruské republiky.
Potvrzené celní prohlášení je třeba mít při výjezdu u sebe, to znamená, že se vyplňují 2 celní prohlášení - jedno odevzdáte při vstupu a druhé /potvrzené /při výstupu.

Historie:

1986 – výbuch v Černobylské elektrárně, který zamořil jihovýchodní oblasti Běloruska

1988 – objev masových hrobů tisíců obětí stalinských represí v Kuropatském lese u Minska

1991 – vyhlášení nezávislosti

Výsledky hledání
Bělorusko
autobus -
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 17.7.2018 6 dní Snídaně autobusautobus 7 490 Kč Detail
Minsk
starstarstar
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 4.5.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 11 030 Kč Detail
 5.7.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 11 030 Kč Detail
 23.8.2018 4 dny Snídaně leteckyleteckyPraha 11 030 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.8.2018 10 dní Polopenze autobusautobus 16 890 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 10.8.2018 10 dní Polopenze autobusautobus 16 890 Kč Detail

další nabídky >