Bangladéš - dovolená 2018

Detail státu

Bangladéš Bangladéš - transparent

Nabízíme 3 ubytovacích kapacit za cenu 57 890 Kč - 82 990 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

BangladéšBangladéš - leží v deltě řek Gangy a Brahmaputry, které BangladéšBangladéš se nachází na jihu Asie na pobřeží Bengálského zálivu. Většinu státu zabírá nížina v soutokové oblasti veletoků Gangy a Brahmaputry, celé území je protkáno řadou vodních kanálů. Na severovýchodě a jihovýchodě země se povrch zvedá směrem k pohořím v okolních zemích. Podnebí je teplé tropické, časté jsou tajfuny a ničivé povodně. Vegetace je zelená po celý rok, srážkově je tato oblast jednou z nebohatších na světě. Pravidelné monzunové deště přinášejí úrodné náplavy, ale také ničivé záplavy. Jižní část země leží na pobřeží Bengálského zálivu.

Jediným místem, kde se povrch zvedá, jsou Čittágonské horyna severovýchodě země. Podnebí ovlivňují monzuny, přinášející pravidelné a vydatné srážky. Velice časté jsou ničivé povodně a tajfuny,které pravidelně připravují místní obyvatele o obydlí. Země je odkázána na mezinárodní potravinovou pomoc. Bangladéš má nejvyšší hustotu zalidněn ína světě.

[Zobrazit více informací o Bangladéši]

Oficiální název:

Bangladéšská lidová republika

Hlavní město:

Daca (Dháka)

Časové pásmo:

(zimní čas) :+5 hod

 Jazyky:

Bengálština

Náboženství:

muslimové (88 %), hinduisté (10 %)

Zdraví:

Ve větších městech lze najít zdravotní péči na přijatelné úrovni, přestože hygienické standardy zdravotnických zařízení jsou v porovnání s evropskými zvyklostmi výrazně nižší. Ve venkovských oblastech je situace mnohem horší. Obecně platí, že do Bangladéše - podobně jako do Indie - by měly jezdit pouze osoby v dobrém zdravotním stavu. Je vhodné si s sebou vzít pravidelně užívané léky a  navštívit v případě potřeby pouze renomovaného, anglicky mluvícího lékaře. Zdravotní péči si zahraniční návštěvníci musí hradit, často v hotovosti, je proto nutné před cestou sjednat zdravotní pojištění a mít dostatečnou finanční zásobu. První pomoc je lépe vyhledávat u soukromých zdravotnických zařízení.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00880

„ „ zpět: 00420

ambulance: 8811751, 9127867, 8824919, 9110663

hasiči: 199, 9555555
policie: 999, 8616551

 

Elektřina:

230 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Podnebí v Bangladéši je subtropické a tropické s teplotami klesajícími i pod 21°C v chladném období a vystupujícími až k 35°C v horkém období. Bangladéš má tři hlavní období: monzunové neboli vlhké období od konce května do začátku října, tzv. studené období od poloviny října do konce února a horké období (v Bangladéši se mu říká ”mírně deštivé období”) od poloviny března do poloviny května. Květen-červen a říjen-listopad jsou měsíce, kdy se mohou vyskytovat cyklóny. Průměrné roční srážky se pohybují od 160 do 400 cm dle konkrétní oblasti.

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 24 26 30 31 30 30 30 31 30 30 28 25
Minimální denní teploty 14 16 22 25 26 27 27 27 26 25 20 16
Průměrný počet dešť.dnů         42 36 35 30 68 51    

 Měna:

 1 taka = 100 pajsů

 Cestovní doklady:

Ke vstupu do země je třeba platný cestovní pas ČR s platným vízem, jehož platnost přesahuje plánovanou dobu pobytu o 3 měsíce. Vízum stojí 10 USD, toto vízum má platnost 30 dní a jeho vyřízení trvá zpravidla 2 dny. Vízum vám rádi vyřídíme, potřebujeme váš pas, 3 fotografie a dvě vyplněné žádosti o vízum. Víza po příletu se občanům ČR neudělují. Pro turisty neplatí přihlašovací povinnost. Při vstupu může být vyžadován mezinárodní očkovací průkaz jako doklad o očkování proti tyfu, paratyfu A a B, choleře, tetanu a obrně.

Vízum a formality:

Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Bangladéše platné vízum. Tzv. Landing Permit na dobu pobytu cca 10 dnů je možno obdržet přímo na letišti za poplatek 15 USD. Vízum je možné si vyřídit na zastupitelském úřadě Bangladéše - nejbližší je v SRN či Rakousku. Vhodná doba pro cestování je od října do dubna. Nedoporučuje se cestovat od května do září, neboť je období dešťů, které může přinést záplavy, tornáda, a s tím spojené výpadky proudu a další komplikace.

 

Celní a devizové předpisy:

Dovoz valut není omezen, pouze je nutné vyplnit při celní kontrole "Currency declaration form - FMJ". Tento formulář může být vyžadován při výměně valut v bankách či při odjezdu ze země. Musí se vyvézt stejné množství cizí měny, jaké bylo deklarováno při příjezdu, nebo prokázat výměnu potvrzením z banky. Povoluje se pouze dovoz věcí osobní potřeby, 200 cigaret a 1 litru alkoholického nápoje. Celní kontroly jsou zaměřené na spotřební elektroniku a výpočetní techniku, jakož i na veškeré omamné látky a narkotika. Za pašování nebo výrobu narkotik a za pašování vzácných druhů fauny může být uložen trest smrti.

Historie:

Bangladéš znamená "bengálská země" či "Bengálsko". Ve 4. století tvořila součást říše Maurů. Později byla součástí Indie. Od 13. století se zemí velice rychle šíří islám. R.1760 se stalo Bengálsko britskou kolonií, ve které vládli hinduističtí vládci. To zvyšovalo napětí mezi muslimy a hinduisty v zemi. V roce 1905 bylo Bengálsko rozděleno na západní hinduistickou a východní muslimskou část. Rozdělení se setkalo s odporem, a tak bylo Bengálsko v roce 1915 opět sjednoceno.

V roce 1947 nechali Britové Britskou Indii svému osudu. Bengálsko bylo opět rozděleno podle náboženství. Hinduistický západ připadl Indii a muslimský východ se stal, pod názvem Východní Pákistán, součástí Islámské republiky Pákistán. Západní Pákistán byl vzdálen od Východního přes 1500 km. v roce 1970 vyhrála volby Lidová fronta, která prosazovala autonomii Bengálska. Pákistánská vláda ale autonomii nezavedla a místo toho poslala do východního Bengálska své vojsko. Vypukla občanská válka, kterou s pomocí Indie a SSSR východní Bengálsko vyhrálo a v prosinci 1971 byl vyhlášen samostatný stát Bangladéš. Prvním premiérem se stal vůdce Lidové ligy šejch Mudžíbur Rahmán. Ten byl v roce 1975 při převratu zavražděn. Další období je charakteristické velkým množství převratů, které se neobešly bez násilností, které lze považovat za občanskou válku. Výjimečný stav byl zrušen až v roce 1991. Dnes je oblast v relativním klidu. Západní Bengálsko bylo relativně ušetřeno násilností a je dodnes součástí Indie.

Výsledky hledání
Bangladéš
letecky Praha
Snídaně
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.11.2018 15 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 57 890 Kč Detail
Méghálaj, Nágsko, Ásám a Bengálsko
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.11.2018 19 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 59 590 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 15.11.2018 31 dní Snídaně leteckyleteckyPraha 82 990 Kč Detail

další nabídky >