Austrálie - dovolená 2018

Detail státu

Austrálie Austrálie - transparent

Nabízíme 54 ubytovacích kapacit za cenu 44 990 Kč - 215 800 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Destinace:

[Zobrazit mapu]

AustrálieAustrálie je federací šesti států a dvou pevninských a dalších ostrovních teritorií. Na severovýchodním pobřeží u města Cairns se nachází známý Velký bradlový útes, největší korálový útvar na světě. Roční období jsou v Austrálii přesně naopak, než jsme zvyklí na severní polokouli. Léto je zde v prosinci až únoru, podzim v březnu až květnu, zima v červenci až srpnu a jaro od listopadu do září.

Nádherná australská přírody přitahuje turisty z celého světa. Tato příroda ve spojitosti naprosto jedinečnou faunou Vám zajistí skvělé zážitky.

Austrálie má dostatek písečných pláží, vždyť, která země může turistům nabídnout přes 10 000 písečných pláží, a mnohé z nich se hodí i na serfování.

[Zobrazit více informací o Austrálii]

Oficiální název:

Austrálie

Hlavní město:

Canberra

Časové pásmo:

proti ČR + 8 – 10 hodin

Jazyky:

angličtina

Náboženství:

římští katolíci a anglikáni

Zdraví:

Zdravotnictví v Austrálii je velmi kvalitní, ceny jsou však vysoké. Dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče mezi ČR a Austrálií neexistuje. Za návštěvu všeobecného lékaře se platí od AUD 40,- výše, za návštěvu odborného lékaře cca AUD 100,-, za antibiotika cca AUD 20,-/balení, za 1 den pobytu v nemocnici od AUD 500,- výše, za rentgenové vyšetření AUD 120,-. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby turista před cestou do Austrálie uzavřel pojistnou smlouvu na cestu a dobu pobytu v zahraničí.

Zdravotní rizika

Austrálie je považována za zemi s nízkým stupněm výskytu nebezpečných přenosných chorob. V zemi se nevyskytuje ani malárie ani žlutá zimnice.

V Austrálii je velmi vysoký výskyt rakoviny kůže způsobený silným slunečním zářením a ozónovou dírou. S ohledem na tuto skutečnost je třeba se při slunění vždy chránit krémy s vysokým UV faktorem a používat tmavé brýle s UV a polarizačním filtrem. Při pobytu na slunci rovněž hrozí nebezpečí úpalu či úžehu. Při cestách mimo velká města se doporučuje pít pouze balenou vodu.

Při cestách do volné přírody hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady a pavouky. V tropických vodách hrozí napadení krokodýlem. V Austrálii se opakovaně vyskytují případy napadení člověka žralokem při koupání či surfování v moři. Velké nebezpečí hrozí i od smrtelně jedovatých medúz (box jellyfish), které se vyskytují nejhojněji v teplých tropických vodách severního Queenslandu. Mohou se vyskytovat celoročně, ale nejnebezpečnější období je od října do dubna. Při koupání v neznámých vodách je potřeba nejdříve konzultovat případné nebezpečí s místními obyvateli nebo použít ochranný koupací oblek, který se dá v Austrálii koupit v obchodech se sportovním zbožím. V některých oblastech se vyskytlo napadení divoce žijícími psy dingo. Při koupání a surfování v moři je třeba dát zvýšený pozor na výskyt nebezpečných proudů, které mohou plavce odtáhnout daleko od pobřeží.

Důležité kontakty:

volací kód tam 0061

"          "  zp+t  00420

policie-tísňové volání :000 bez poplatku

záchranná služba :000 bez poplatku

požárníci :000 bez poplatku

Elektřina:

240 V, 50 Hz. + adaptér

Podnebí:

Na severu je tropické až subtropické podnebí , vlhká léta - průměrné teploty v lednu 29 °C, v červenci 25 °C. Na jihu je mírné podnebí, vlhké zimy - průměrné teploty v lednu 25 °C, v červenci 16 °C. Ve vnitrozemí je pouštní klima. Léto trvá od listopadu do března a zima je v červnu a červenci.

Austrálie - Perth - západní Austrálie:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 30 30 29 25 21 19 17 18 20 22 25 27
Srážkové dny (počet) 0 0.5 1 1 2 3 3 3 2 1 0.5 0.5

Austrálie - Darvin - Severní Teritorium: Austrálie - Ayers Rock - Severní teritorium:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 32 31 32 33 32 30 30 31 32 33 33 32
Srážkové dny (počet) 16 13 11 4 1 0 0 0 0.5 3 5 10

Austrálie - Ayers Rock - Severní teritorium:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 36 35 32 28 23 20 19 22 26 31 33 35
Srážkové dny (počet) 2 2 1 1 1 1 0.5 0.5 0.5 1 1 2

Austrálie - Tasmánie - Hobart:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 21 22 20 17 14 12 12 13 15 18 19 20
Srážkové dny (počet) 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2

Měna:

australský dolar (AUD) = 100 centů. Cestovní šeky, stejně jako většina kreditních karet (American Express, Diners Club, Mastercard a Visa) jsou běžně akceptovány.

Cestovní doklady:

K cestě do Austrálie jsou občané ČR povinni mít cestovní pas ČR, platný minimálně po dobu pobytu v Austrálii, a platné australské vízum nebo souhlas s cestou (viz dále). Pro řízení motorového vozidla na území Austrálie mohou občané ČR pobývající krátkodobě v Austrálii používat jak mezinárodní řidičský průkaz, tak i český řidičský průkaz s úředním překladem do angličtiny. Pro vstup do Austrálie není předepsáno žádné povinné očkování, očkovací průkaz není vyžadován.

Vízum a vstupní formality:

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou vždy ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Turistiká víza:

Austrálie s účinností od 1. července 2004 zavedla pro občany České republiky systém elektronického vydávání víz (eVisa). Toto opatření bylo učiněno v zájmu zjednodušení vízového procesu. Podání žádosti a udělení víza probíhají prostřednictvím internetu a obvykle bez osobního či poštovního kontaktu s australskými úřady. Při použití tohoto systému už tedy není nutné zasílat pas na australské velvyslanectví a do pasů nemusí být vylepovány vízové štítky. Žadatel o vízum vyplní dotazník na internetové stránce Ministerstva pro imigraci, multikulturní záležitosti a záležitosti původních obyvatel (Department of Immigration, Multicultural and Indigenous Affairs, DIMIA) a vyčká udělení souhlasu s cestou, který mu bude doručen e-mailem. Dle informací australských úřadů by doba vyřízení žádosti o vízum neměla překročit 14 dnů. Bližší informace i formulář žádosti o vízum najdete na stránkách DIMIA v kapitole Visiting Australia, odkaz Apply Online, odstavec Tourist visa services - Tourist Short Stay visa. V této souvislosti upozorňujeme, že systém eVisa není totožný se systémem ETA Visa, který je k dispozici na stejné internetové stránce a který se nevztahuje na občany ČR. I nadále je možné žádat o vízum na australském velvyslanectví ve Vídni. Na stránkách velvyslanectví je k dispozici rovněž formulář žádosti o vízum. Toto je možné jak osobně, tak prostřednictvím pobočky CK ČEDOK v Praze na Příkopě, která byla k tomuto účelu australským velvyslanectvím vybrána. Adresa: Čedok, Na Příkopě 18, 111 35 Praha 1, tel. 224 197 639, 224 197 147 nebo 224 197 691. Adresa pro e-mailové dotazy k vízovým otázkám: visa_enquiries@dfat.gov.au Poplatek za podání žádosti o turistické vízum s platností maximálně 1 rok a maximální délkou jednotlivého pobytu 3 měsíce činí AUD 65,-. Turistické vízum neopravňuje k pracovní činnosti. Informace o podmínkách prodlužování australských víz lze nalézt na internetových stránkách DIMIA (sekce Extending your stay). Dobu pobytu v Austrálii lze prodloužit podáním žádosti na Department of Immigration příslušného svazového státu. Některé druhy víz lze prodloužit podáním žádosti na internetu (stránky www.immi.gov.au/extend/extend-visitor.htm, sekce Apply Online). Prodloužení pobytu stojí AUD 190,-.

Tranzitní víza:

Austrálie zrušila s platností od 1. listopadu 2005 vízovou povinnost při tranzitu pro občany ČR. Toto tzv. tranzitní vízum se nevyžaduje pokud tranzitující osoba má zajištěnou letenku pro odlet z Austrálie, neopustí tranzitní prostor letiště, její odlet se uskuteční do osmi hodin po příletu a má doklady požadované pro vstup do cílové země. Avšak vízová povinnost při tranzitu přes Austrálii do třetích zemí zůstává v platnosti, pokud délka pobytu v tranzitním prostoru letiště překročí osmihodinový limit. Tranzitní vízum opravňuje žadatele k pobytu v Austrálii po dobu nepřesahující 72 hodin a je udělováno bezplatně. Informace o udělování tranzitních víz najdete na stránkách DIMIA www.immi.gov.au/allforms/transit.htm Dle informací poskytnutých DIMIA nelze o tranzitní vízum požádat elektronickou cestou (systémem eVisa). Z výše uvedené stránky je možné stáhnout formulář 876, podat ho je však možné pouze na některém australském velvyslanectví nebo konzulátu.

REGISTRACE, PŘIHLAŠOVACÍ POVINNOST

Obecná přihlašovací povinnost neexistuje. Registrace turistů, vstupujících na území Austrálie, probíhá po příletu. Úředník DIMIA registruje návštěvníky po vyplnění formuláře Incoming Passenger Card, v němž každý turista uvádí kromě osobních údajů rovněž místo pobytu v Austrálii a předpokládanou délku pobytu. Současně je třeba vyplnit kartu sloužící k identifikaci cestujících v souvislosti s nákazou SARS.

Celní s devizové předpisy:

Krátce před příjezdem do Austrálie návštěvník nebo rodina jako celek vyplňuje Travellers Statement. Formulář je nutno vyplnit pravdivě a deklarovat veškeré dovážené položky. Není dovoleno dovážet jakékoli druhy potravin v syrovém ani konzervovaném stavu; to se týká rovněž potravin, které byly servírovány na palubě letadla. Zdůrazňujeme, že kontrola je velmi přísná a nekompromisní a obsah zavazadel je důkladně prověřován. Za pokus o porušení celních, karanténních a fytosanitárních předpisů jsou vyměřovány pokuty až do výše několika tisíc australských dolarů.

Povinná směna valut se nevyžaduje. Při žádosti o udělení víza žadatel deklaruje podpisem příslušného prohlášení dostatek finančních prostředků pro pobyt v Austrálii a na cestu zpět. Hotovost od AUD 5000,- je nutno ohlásit před příjezdem i odjezdem do Austrálie, a to při celním odbavení. Cestovní nebo jiné šeky není třeba oznamovat. K dovozu živých zvířat včetně psů a koček do Austrálie je třeba obstarat nejprve povolení od Australian Quarantine and Inspection Service, (adresa GPO Box 858, Canberra ACT 2601, Australia, tel. +61-2-62723933, fax: +61-2-62725697, e-mail animalimp@aquis.gov.au). Zvíře však nelze dovézt z České republiky přímo do Austrálie, neboť musí nejprve pobýt 6 měsíců v karanténě ve Velké Británii a teprve poté může být dopraveno do Austrálie. Upozorňujeme proto, že na turistické cesty do Austrálie proto nelze zvířata brát s sebou. Upozorňujeme, že v Austrálii je velmi přísně postihován nelegální odchyt a vývoz živočichů. Veškeré rostliny a výrobky z nich musí být deklarovány a předloženy k fytosanitární kontrole při příjezdu do Austrálie.

Historie:

Kontinent osídlili ve třech vlnách paleolitičtí lovci z jihovýchodní Asie, kteří přicházeli přes Novou Guineu asi před 40 000 – 20 000 lety. Asi od 14. – 15. století bylo severovýchodní pobřeží v kontaktu s malajskými obchodníky a lovci perel a trepangu. V roce 1770 přistál na východním pobřeží  J. Cook. Austrálie je součástí britských koloniálních držav. V roce 1788 byla u dnešního Sydney založena trestanecká kolonie. Do poloviny 19. stol. byla kolonizována většina Austrálie. Po objevení zlata v roce 1851 následoval příliv evropských přistěhovalců. V roce 1901 se kolonie spojily v dominium Australský svaz. Od přijetí westminsterského  statutu v roce 1931 je Austrálie samostatná. Austrálie je nezávislý federativní stát, konstituční monarchie, člen Commonwealthu. Hlavou státu je britská královna, kterou zastupuje generální guvernér. Zákonodárným sborem je dvoukomorový Federální parlament, který tvoří Poslanecká sněmovna a Senát.

Výsledky hledání
Tropický Cairns a Velký bariérový útes
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.7.2018 11 dní Snídaně leteckyletecky 44 990 Kč Detail
 19.7.2018 11 dní Snídaně leteckyletecky 44 990 Kč Detail
 26.7.2018 11 dní Snídaně leteckyletecky 44 990 Kč Detail
Travelodge
starstarstar
letecky Praha
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 57 990 Kč Detail
 12.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 57 990 Kč Detail
 19.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 57 990 Kč Detail
Grace hotel
starstarstarstar
letecky Praha
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
5,3 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 58 990 Kč Detail
 12.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 58 990 Kč Detail
 19.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 58 990 Kč Detail
Adina Apartment
starstarstarstar
letecky Praha
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 5.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 61 990 Kč Detail
 12.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 61 990 Kč Detail
 19.10.2018 11 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 61 990 Kč Detail
Okruh tropickým severem Austrálie
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.7.2018 12 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 66 600 Kč Detail
 28.7.2018 12 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 66 600 Kč Detail
 4.8.2018 12 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 66 600 Kč Detail
Okruh středem Austrálie
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.7.2018 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 67 300 Kč Detail
 28.7.2018 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 67 300 Kč Detail
 4.8.2018 10 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 67 300 Kč Detail
Krásy Austrálie
starstar
letecky -
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 22.7.2018 16 dní Bez stravy leteckyletecky 73 490 Kč Detail
 6.8.2018 16 dní Bez stravy leteckyletecky 73 490 Kč Detail
 21.8.2018 16 dní Bez stravy leteckyletecky 73 490 Kč Detail
Zlaté pobřeží Austrálie
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 21.7.2018 15 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 73 900 Kč Detail
 28.7.2018 15 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 73 900 Kč Detail
 4.8.2018 15 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 73 900 Kč Detail
Metropole a poušť
letecky -
Bez stravy
Hotel
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.7.2018 15 dní Bez stravy leteckyletecky 74 990 Kč Detail
 30.7.2018 15 dní Bez stravy leteckyletecky 74 990 Kč Detail
 13.8.2018 15 dní Bez stravy leteckyletecky 74 990 Kč Detail
Datum Délka Strava Doprava Cena
 16.7.2018 17 dní Bez stravy leteckyletecky 75 990 Kč Detail
 1.8.2018 17 dní Bez stravy leteckyletecky 75 990 Kč Detail
 17.8.2018 17 dní Bez stravy leteckyletecky 75 990 Kč Detail

další nabídky >