Anguilla - dovolená 2018

Detail státu

Anguilla Anguilla - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

AnguillaAnguillaOstrov Anguilla je zámořské území Velké Britanie s autonomní správou. Anguilla je korálový a vápencový ostrov v souostroví Malých Antil, který má rozlohu 90 km². Ostrov je situován přibližně 250 kilometrů východně od Portorika.

Pojmenování ostrova pochází od legendárního mořeplavce Kryštofa Kolumba, který při své plavbě v roce 1493 objevil, a který jej nazval pravděpodobně pro jeho dlouhý a útlý tvar podle španělského slova úhoř. Na ostrově je přibližně 9 000 obyvatel. Populace je převážně afro - amerického původu.

Anguilla - tropický korálový a vápencový ostrov se nachází se ve východní části Karibiku a je stále neporušeným klidným pozemským rájem s nepřelidněnými plážemi s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou. Ostrov je malý, řídce osídlený, obyvatelé jsou velice přátelští. K nejkrásnějším plážím patří zátoky Shoal Bay EastRendezvous East a Meads Bay stejně jako korálové ostrůvky v okolí v ostrova, které skýtají ideální podmínky pro potápění. K prestiži Anguilly přispívají i velmi časté návštěvy světových celebrit, které zde stále ještě nachází soukromí a klid.
Od poloviny 17. století byla Anguilla kolonizována Brity a po celou dobu až dodnes spadal do jejich sféry vlivu s krátkou výjimkou v období konce 17. století, kdy na čas převzali ostrov Francouzi. V průběhu 17. a 18. století byli hlavními přistěhovalci zejména afričtí otroci. Ostrov Anguilla je od 1. července 1967 zámořským územím Velké Británie s autonomní správou. Hlavním městem je The Valley
[Zobrazit více informací o ostrovu Anguilla]

Oficiální název:

Anquilla

Hlavní město:

The Valley

Časové pásmo:

+ 1 hod.

Jazyky:

angličtina

Náboženství:

anglikáni 40%, Metodisté 33%,

Zdraví:

žádné povinné očkování, doporučuje se očkování proti hepatitidě

 Důležité kontakty:

volací kód tam: 001264

„ „ zpět : 00420


Elektřina:

230 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Na ostrově panuje suché klima s nepatrným výskytem srážek. Přesto se tu objevují časté hurikány a jiné tropické bouře (od července do října).

 Měna:

východokaribský dolar, běžně se platí i americkým dolarem

Cestovní doklady:

platný cestovní pas, jehož platnost je ještě minimálně dalších 6 měsíců od příjezdu, zpáteční letenka

Vízum a formality:

O víza žádáme velvyslanectví Velké Británie

Celní a devizové předpisy:

informace je nutné vyžádat na Min.zahraničí

Historie:

První kolonizaci zažil ostrov v roce 1690, kdy byl kolonizován Brity a nyní spadá do jejich sféry vlivu. V roce1969 byly britské jednotky nuceny intervenovat proti nelegálnímu svrhnutí legálně zvolené vlády, když se roku1967 odtrhl ostrov od sv.Kryštofa a Nevisu.

Archeologické naleziště poskytují důkazy, že ostrov byl obydlen Indiány Arawaky, kteří měli své vesnice u Sandy Ground, Meads Bay, Rendezvous Bay a Island Harbour. Indiáni Karibové, kteří je později přemohli, nazývali ostrov Malliouhana. Španělští objevitelé mu dali jméno Anguilla, což znamená úhoř, díky tvaru ostrova. První kolonie byla založena v roce 1650 a prakticky zůstala pod Británií do dnešních dob. Sucho nedávalo mnoho možností k vytváření plantáží a proto Anguilla vyvážela tabák, bavlnu a sůl. V roce 1967 založila Anguilla společenství s ostrovy St. Kitts a Nevis a Británii zůstal pouze zahraniční obchod a obrana. Občané se bouřili proti tomuto spojení a vzbouřili proti policii, která hlídala Anguillu. Británie sem poslala své námořnictvo a po dvou letech marného vyjednávání ji obsadila.