Egypt - bezpečnostní situace

Aktuality
Egypt - bezpečnostní situace

Egypt - bezpečnostní situace

17.10.2011

Vzhledem k poslednímu vývoji bezpečnostní situace v Egyptě, byly od 5.9.2013 obnoveny lety do Egypta.

Jaká je současná bezpečnostní situace v Egyptě?

Egypt si je velmi dobře vědom, že pokud se turisté nebudou cítit bezpečně, nebudou do Egypta cestovat. Tomu je podřízen chod státu. V turistických střediscích se budete potkávat ozbrojenými složkami a pokud cestovní kanceláře nabízí fakultativní výlety, je to vždy do bezpečných oblastí, případně s doprovodem ozbrojených složek. Ozbrojené složky jsou určené k preventivní ochraně turistů. Během Jasmínové revoluce, ani v následujících měsících nebyl zaznamenám žádný útok vůči turistům.

Vzhledem, k těmto opatřením je možné Egypt prohlásit, za bezpečnou zemi pro turisty. Rozhodně však nedoporučujeme podnikat cesty po vlastní ose do vnitrozemí Egypta a je nutné všechny cesty mimo turistická střediska konzultovat s delegáty na místě.

A jedna poznámka na závěr: všimně te si, že v médiích jsou každý den informace o demostracích v Egyptě - jedná se však téměř výhradně o náměstí v Tahrír v Káhiře, která je 400 km od nejbližšího letoviska. V letoviscích je i nadále klid. Místní obyvatelé žíjí z turistického ruchu.

Navštívit můžete veškeré turistické oblasti – Hurghada - MakadiMarsa AlamSharm El SheikhTaba.