- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu 65 900 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Palau - republika, leží daleko v Tichém oceáně, v nejzápadnějším cípu souostroví Karolíny,  Na rozdíl od naší republiky se ale skládá ze tří set ostrůvků, ze kterých je dvaceti tisíci obyvateli osídleno jen neuvěřitelných sedm z nich. Krás a tajemství se tu ale skrývá mnohem víc – třeba pod mořskou hladinou.

Ne nadarmo se Palau říká labyrint smaragdů na kobaltovém moři.

Hlavním městem federativní republiky Palau je Melekeok, ležící na ostrově Babeldaop. Do roku 2006,vláda sídlila na v Kororu, které však stále zůstává centrem všeho dění. Díky dlouholetému vlivu USA je palauským platidlem americký dolar a oficiálním jazykem angličtina a exotická palauština. Domluvíte se tu ale i japonsky.Denní teploty se obvykle pohybují v rozmezí 24°C a 30°C a nejsušší měsíce jsou únor a březen. Přes letní sezónu, od června do srpna, je klima nejvlhčí, naštěstí ale Palau leží mimo zónu tajfunů. Čas od času je ale nutné počítat se zataženou oblohou.Nejvýznamnějším vývozním artiklem vedle kokosových ořechů zůstává typický tichomořský klid.

Kamenné Yapské platidlo

Symbolem ostrova Yap jsou veliké (o průměru až 4 metry) kamenné mince s otvorem uprostřed, na jejichž výrobu byl používán kámen z lomu na Palau, vzdáleném asi 600 km. Překonání této vzdálenosti na mizerných loďkách a za hrozby výstřelků počasí vedlo k určení hodnoty této měny. Čím složitější byla cesta konkrétní „mince“, tím vyšší byla ve výsledku její cena. Díky tomuto systému vznikalo pouze určité množství mincí a nemohl si je vyrobit každý. Tento na první pohled zvláštní finanční systém je ve své podstatě velmi moderní, protože hodnota peněz nebyla vázána na žádný drahý kov. Mince se tu používají dodnes.Stejně jako většina ostatních ostrovních států, i Palau má svou historii protkanou kolonizátory ze Španělska, Anglie nebo Německa. Po první světové válce pak souostroví připadlo nedalekému Japonsku díky Versailleské mírové smlouvě a postupně se stalo jedním z japonských vojenských stanovišť ve válce druhé. Když se tu potom roku 1944 vylodila spojenecká vojska, souostroví Palau bylo svěřeno do správy USA. Až o celých padesát let později vznikla samostatná Palauská republika.Dlouhé a prázdné písčité pláže všude, kam se podíváte.Místní obyvatelé jsou milí, přátelští, na Evropana možná až moc pomalí. Vypovídá o tom i fakt, že místní noviny tu vychází jen dvakrát týdně a jediný deník je Pacific News, který se ovšem dováží z Guamu. Ale právě ono bezčasí, které tu panuje, a bydlení jen v malých rodinných hotýlcích dodá dovolené to, co byste jinde hledali jen těžko – nefalšovanou tichomořskou pohodu. Na Palau mají jen dvě města, jinak asi 200 vesniček, kde není problém setkat se se skutečnou místní kulturou nebo zajít na trh s ručně vyráběným palauským zbožím.

Austrálii a Oceánii můžete navštívit následující státy:

Austrálie   Cookovy ostrovy   Fidži   Francouzská Polynesie   Guam  

Mikronésie  Nová kaledonie  Nový Zéland   Palau   Samoa   Tonga    

Náš TIP

Zájezdy na míru

[Zobrazit mapu]
Výsledky hledání
Potápění na Palau
starstarstar
letecky Praha
Bez stravy
Hodnocení:
0,0 / 6 Hodnocení podle Holidaycheck
Datum Délka Strava Doprava Cena
 27.1.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 65 900 Kč Detail
 3.2.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 65 900 Kč Detail
 10.2.2018 9 dní Bez stravy leteckyleteckyPraha 65 900 Kč Detail

další nabídky >