- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Západní Saharu - omývá na západním pobřeží Atlantický oceán. Ve vzdálenosti 100 km leží ostrov Fuerteventura, jeden z Kanárských ostrovů.

Území Západní Sahary představují z větší části planiny a několik náhorních rovin. Území lze rozdělit na tři odlišné části: severozápad je tvořen kamenitou pouští, s příkrými horami a zvlněným povrchem. Voda se vyskytuje velmi řídce. V říční oblasti jsou široká údolí, v nichž teče voda pouze v období dešťů - na podzim. Toky nedosahují moře- po cestě se vypařují. Na březích řeky Sakia al-Hamra a jejím oblázkověm dně roste vegetace, která postačuje k pastevectví. Ve vnitrozemí jsou planiny a písečné duny. Voda se zadržuje v podzemí a proto se zde nalézá mnoho studní.

Podnebí je kontinentální. Pobřeží není členité a po celé jeho délce se nacházejí dva poloostrovy u měst Dachla a Al-Kuvíra. Flora je stepní a pouštní. Ohromné plochy zůstávají zcela bez vegetace. Na jihu bez větších zvířat, na severozápadě žiíé antilopy, fenci a tarbíci.

[Zobrazit mapu]