- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Ostrov Svatá Helena - leží v Atlantiku západně od břehu Angoly. Má mírné podnebí. Na ostrově byl internován po své porážce u Waterlo v r.1815 Napoleon Bonaparte.

Portugalští mořeplavci objevili v r.1502 ostrov neobydlený a postavili na něm kapli a několik domů.  V letech 1645 1659 patřil ostrov Holanďanům. Po roce 1651 připadl britům, s výjimkou dvou měsíců v roce 1673, kdy ostrov získali opět Holanďané. Po otevření Suezského průplavu v r.1869 ztrácelo toto území na významu.

V průběhu druhé bůrské války byl na ostrově vybudován zajatecký tábor,kde bylo internováno přes 5000 lidí. V průběhu II.svět. války sloužil ostrov americké armádě a bylo zde vybudováno vojenské letiště.

Dnešní hospodářství ostrova je velmi slabé a zcela závislé na pomoci z Londýna. Částečný příjem přináší turistický ruch, spjatý především s prezentací Napoleonova života, jeho pobytu na Svaté Heleně a jeho smrti.

[Zobrazit mapu]