- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Pobřeží slonoviny -  je stát ležící v západní Africe. Jeho sousedy jsou Burkina Faso, Ghana, Guinea, Libérie a Mali. Leží na pobřeží Guinejského zálivu. Nezávislost na Francii získala země v roce 1960, avšak nepřerušila se svojí koloniální velmocí úzké vazby. V zemi působilo mnoho francouzských odborníků a čile kvetl obchod s kakaem a kávou. Hospodářský zázrak skončil v osmdesátých letech, od devadesátých let se začínají vyhrocovat konflikty mezi muslimským severem a křesťanským jihem.  V oblasti stále probíhá občanská válka, příměří je vratké. Návštěvníkům se doporučuje navštěvovat je provládní jižní část, povstalecký sever je velmi nebezpečná oblast.

Přes vyhrocenou bezpečnostní situaci a probíhající konflikty nabízí Pobřeží slonoviny mnoho zajímavostí a jeho krajina patří k nejkrásnějším v západní Africe. Ať už to jsou pláže na pobřeží Atlantiku, treking v horách, zachovalé deštné pralesy plné zvířat nebo bohaté kulturní zážitky a exkurze do pestrého a rozdílného života mnoha etnik. Ovšem cestovatel musí mít stále na paměti nestabilní situaci, která uvrhla tolik úspěšnou zemi do bídy a chaosu.

 

[Zobrazit mapu]