- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Niger - se nachází téměř uprostřed Afriky mezi státy Mali, Alžírsko, Libye, Čad, Nigérie, Benin a Burkina Faso. Jde o suchou pouštní zemi, která nemá přístup k moři. Území státu zabírá jižní část Sahary a střední část poušti Sahel, většina tohoto vnitrozemského státu se nachází na náhorních plošinách. Jedinou stálou řekou na území státu je Niger, která mu dala jméno a která protéká jihozápadní částí země. Zajímavá krajina leží v centrální části, zde se tyčí vulkanické pohoří Aïr, které tvoří kužely vyhaslých sopek a rozrušené masivy. Jde o nejvyšší část země. Směrem na východ od Aïru se rozléhá pouštní pánev Ténéré, západním směrem pánev Talak. Na severu země se nachází náhorní plošina Djado. Na severu země panuje extrémně suché tropické podnebí, na jihu je o něco vlhčeji.

Niger má bohatou historii, na jeho území existovalo několik říší, původními obyvateli jsou kočovní Tuaregové. Dodnes žije asi pětina obyvatel kočovným způsobem života v pouštích, ovšem stále větší sucho a rozlézající se poušť je nutí usazovat se ve městech. Niger patřil pod francouzskou koloniální vládu, nezávislost získal v roce 1958, ovšem až do devadesátých let zde nefungovala žádná demokracie. Země je vyčerpaná dlouhými vnitřními konflikty a stále má velmi silné vazby s Francií (obchodní vztahy atd.). Až tři čtvrtiny domorodců jsu negramotné a věnují se samozásobitelskému zemědělství. V zemi je oficálně povolena polygamie.

[Zobrazit mapu]