- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Nauru - republika leží na stejnojmenném ostrově ve střední části Tichého oceánu. Ostrov je plochý, korálový, s tropickým podnebím. Ekonomika je závislá na těžbě fosfátů, díky níž se však hospodářství slušně daří. Je zde velmi nízká negramotnost. Těžba fosfátů, jejichž ložiska pokrývají až 80 % plochy země, silně devastuje zdejší krajinu.

 Nauru je typickým korálovým atolem, nacházejícím se na špičce starého vulkánu. Korálová základna atolu sahá do hloubky asi 2 km, nejvyšším bodem atolu je bezejmenná skalka o výšce 61 m n. m. Mořské dno přitom klesá velice rychle, ve vzdálenosti jednoho kilometru od břehu dosahuje hloubka již přes 1000 metrů.

Ostrov sám se skládá z velice porézního vápence. Přes dostatečné srážky  se většina vody ihned vsakuje, což ztěžuje zemědělství. Pitná voda se musí částečně dovážet z Austrálie.

Velká část území byla dříve pokryta silnou vrstvou fosfátu, tedy původně ptačích exkrementů; tato masa, známá pod jménem guano, je dodnes považována za jedno z nejlepších hnojiv.

[Zobrazit mapu]