- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Mauritánie - leží v západní Africe u pobřeží Atlantiku. Jejími sousedy jsou Maroko, Mali, Senegal. Tyto hranice jsou otevřené a bez problémů, dále pak Alžírsko, se kterým se přechod hranic nedoporučuje kvůli nestabilní situaci. Mauritánie je vyprahlá pouštní země plná písku, kolem poloviny její plochy tvoří Sahara, převážně na severu, na jihu je potom nepříliš úrodný Sahel. Pouštní krajina se někde střetává přímo s  vodami oceánu. Krajina Mauritánie se nejčastěji zdolává dobrým džípem, autentické jsou výpravy na velbloudech, vynikající je tato země z koše horkovzdušného balónu. Součástí Světového dědictví jsou velmi stará pouštní města a oázy.

Mauritánie je země s velmi svébytnou silně islámskou kulturou, která je jemně řízlá černou Afrikou. Mauritánskou populaci tvoří nadřazení arabsko-berberští Maurové a menšina  černých Afričanů. Islám je zde státní náboženství a stojí na něm i základy zákonů. V zemi bylo sice už před téměř třiceti lety zakázáno otroctví, přesto je pravděpodobné, že je zde stále několik desítek tisíc otroků. Další černou skvrnou Mauritánie je fakt, že její opuštěné a odlehlé oblasti jsou často využívány pro skryté základny teroristických organizací.

[Zobrazit mapu]