- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Libérie - leží v západní Africe u pobřeží Atlantiku. Jejími sousedy jsou Guinea, Pobřeží slonoviny a Sierra Leone. Libérie znamená v originále „země svobody“ a založili ji osvobození američtí otroci. Rozdíly mezi úrovní afroameričanů a zaostalého půsovodního obyvatelstva vedly k velkému sociálnímu napětí, v zemi proběhl v roce 1980 vojenský převrat, následně také dvě dlouhé a velmi krvavé občanské války, ukončené až na začátku 21. století. Ty vyhnaly z domovů statisíce lidí a totálně zdevastovaly ekonomiku a infrastrukturu. V roce 2003 byla prezidentkou zvolena Ellen Johnson-Sirleaf, první ženská hlava státu v celé Africe.

Podnebí Libérie je teplé a rovníkové.  Tzv. Pepřonosné pobřeží je zalesněné mangrovovými lesy a je to nejzalidněnější část země, dále do vnitrozemí se otevírá holá rovina tvořená převážně pastvinami. Na severu jsou nízká pohoří. V zemi leží Národní park Sapo, který tvoří zachovaná a neporušená část deštného pralesa a kde  žijí pralesní sloni, šimpanzi, antilopy, hroši a další zvířata. Na pobřeží jsou hezké přírodní pláže.

Vzhledem k desítkám let konfliktů, které skončily teprve nedávno, je situace v zemi nejistá a nepříliš stabilní, stále může místy docházet k lokálním konfliktům, v zemi je vysoká kriminalita, pohybují se tu různé vojenské a paramilitární jednotky.

[Zobrazit mapu]