- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Souostroví Komory - leží na východě Afriky. Skládá se ze čtyř hlavních ostrovů, které leží na severu Mosambického průlivu, mezi Madagaskarem na jedné straně a pevninským Mosambikem na straně druhé. Francouzské názvy ostrovů znějí Grand Comore, Mohéli, Anjouan a Mayotte . Ostrovy vznikly sopečnou činností. V oblasti Komor žije několik unikátních živočišných druhů, například ryba latimérie podivná, lemur macao, livingstonův netopýr, mořské želvy a další. V posledních se začínají obyvatelé Komor zabývat svým životním prostředím. Snaží se omezit těžbu dřeva, nahrazovat úbytky lesů a zlepšit kvalitu vody.

Společnost na Komorách je zajímavá tím, že se tu africká kultura mísí s arabskou, jihoasijskou a evropskou. Ostrov je převážně zemědělský, pěstuje se káva, kakao, tropické ovoce. Ostrov je proslulý také pěstováním aromatických plodin, ze kterých se zde zpracovávají vonné esence pro kosmetický průmysl.

[Zobrazit mapu]