- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Heardův ostrov - (součást Australie) je pustý, hornatý a pokrytý ledovci. Jeho dominantou je aktivní vulkánMawson Peak, který je součástí masivu Big Ben. Tento vulkán je nejvyšší horou Austrálie — jeho výška činí 2 745 metrů. Mawson Peak je zároveň jedním ze dvou aktivních vulkánů na australském území.

Druhá z obou aktivních sopek je na McDonaldově ostrově. Poté co byla 75 000 let v klidu, začala v roce 1992 soptit. K dosud poslední erupci došlo 10.srpna 2005.

Mc Donaldovy ostrovy - jsou (součástí Australie) 3, skalnaté a malé a nacházejí se 44 km západně od Heardova ostrova.  McDonaldův ostrov , ostrov Flat  a ostrov Mayers Rock. Ostrovy jsou vrcholky podmořského hřbetu Kerguelen. Zhruba 10 km severně od Heardova ostrova leží malá skupina ostrůvků a skal.

Na Heardově ostrově ani na McDonaldových ostrovech není žádný přístav. Na ostrovech se vylodili až r.1855  lovci tuleňů z lodi Corinthian vedeni kapitánem Erasmem Darwinem Rogersem. Do r.1880 zde žilo ve velmi drsných podmínkách několik desítek lovců tuleňů. V jednu dobu měl ostrov až 200 obyvatel. Do roku 1880 však byla značná část populace tuleňů vyhubena a lovci proto ostrov opustili.

[Zobrazit mapu]