- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Guernsey - a Jersey jsou ostrovy, které náleží Velké Británii, nejsou však součástí Spojeného království. Každý ostrov má vlastní zákony, samosprávu i měnu. Platí zde jerseyská i guernseyská libra, jejichž hodnota odpovídá té anglické. Guernsey i Jersey mají každý vlastního správce – bailifa. Ostrovy jsou také známy především jako evropské daňové ráje, díky svým velmi výhodným daňovým zákonům a úlevám.

Jeho hlavním městem je St. Peter Port. Toto město je považováno za nejkrásnější evropský přístav. Na Guernsey se snoubí přírodní krásy s evropskými vlivy.  Květinářství tvoří na ostrovech důležité odvětví ekonomiky, jelikož se zdejší květiny vyvážejí do celého světa. Přístavu hlavního města dominuje hrad Cornet, který několikrát zachránil ostrov před útoky Francouzů. Dnes je zde muzeum. V domě zvaném Hauteville v uličce Saint Peter Port žil ve vyhnanství se svou rodinou Victor Hugo, který zde napsal taková díla jako Bídníci či Dělníci moře.  Ostrov byl inspirací nejen pro Huga, ale také pro malíře Augusta Renoira, který krásy ostrova přenesl na plátno.

Ostrovy jsou turisticky i historicky velice atraktivní. Je zde krásné a teplé počasí, dlouhé písečné pláže s průzračně modrým mořem.

[Zobrazit mapu]