- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Rovníková Guinea - je přímořským státem ve Střední Africe. Její území leží  severně od rovníku mezi republikami Kamerun a Gabon, na západě hraničí s Guinejským zálivem, kde se nachází Svatý Tomáš a Princův ostrov.

Skládá se z kontinentální části (Río Muni) a ostrovů Bioko a Pagalu, které jsou vulkanického původu. Ostrov Bioko leží při pobřeží Kamerunu a souostroví Pagalu asi 500 km na jihozápad. Pobřeží kontinentální části tvoří nížina, která do vnitrozemí přechází ve zvlněnou plošinu, která je většinou pokryta tropickým deštným pralesem.

Turisticky atraktivní je především ostrov Bioko s liduprázdnými romantickými plážemi. V suchém období zde ve velkém kladou vejce želvy. Pěkné pláže jsou i na pobřeží kontinentální část země. Ve vnitrozemí se cestovateli nabízí dobrodružné treky v deštných pralesích národního parku Monte Alen, kde žijí početné skupiny primátů.

[Zobrazit mapu]