- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Eritrea - byla nejdříve součástí Etiopského císařství a později patřila k Osmanské říši a Egyptu. Po dobytí Itálií byla koncem 19. století prohlášena za kolonii. V první polovině 20. století byla součástí Italské východní Afriky, následně okupovaná Velkou Británií. Hnutí za nezávislost Eritreje se v 70. a 80. letech změnilo ve válku proti etiopské okupaci. V roce 1993 byl na základě referenda o nezávislosti vyhlášen nový stát.

Eritrea má tři klimatické oblasti. V centrálním regionu panují největší teploty okolo 35 °C v květnu, zatímco v prosinci až únoru může rtuť teploměru ukázat teploty na hranici bodu mrazu. První sezóna dešťů je v březnu a dubnu, ale nejtěžší deště přichází až v červnu a trvají do začátku září.
Pobřežní oblasti jsou po celý rok velmi horké. Nejvyšší teploty kolem 25 až 40 °C tady panují od června do srpna. Na severním pobřeží prší od prosince do února, na jižním pobřeží obvykle celý rok nespadne ani jedna kapka.
Západní oblasti zažívají nejvyšší teploty přes 40 °C od dubna do června. Nejstudenější měsíc s průměrnou teplotou kolem 12 °C je prosinec. Mezi dnem a nocí jsou velké teplotní rozdíly. Sezóny dešťů přicházejí v podobných měsících jako v centrální oblasti.

V oblasti Východní Afriky můžete navštívit následující státy:

Eritrea   Etiopie   Keňa   Seychely   Rwanda   Tanzanie - Zanzibar  Uganda

Náš TIP

Eritrea - poznávací   Zájezdy na míru 

[Zobrazit mapu]