- dovolená 2018

Detail destinace

 - transparent

za cenu .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

Džibuti - je jeden z nejmenších afrických států, leží v takzvaném „Africkém rohu“ v Adenském zálivu. Sousedí s Eritreou, Etiopií a Somálskem. Francie uznala  nezávislost v zemi až v roce 1977. Dodnes zde má vojenské základny. Na počátku devadesátých let proběhla v Džibuti tříletá občanská válka. V zemi vládne víceméně autoritavní režim jedné strany se zdůvodněním, že je pro demokracii příliš chudá. V této zemi žije obrovské množství válečných uprchlíků především z Etiopie a Somálska.

Velmi silnou tradici má v Džibuti žvýkání lehkého narkotika zvaného kát (betel, swahilsky miraa). Žvýkání listů se účastní především muži, jde o mnohahodinové rituály spojené s pokuřováním a pitím silného vývaru ze zázvoru.

Sever země je hornatý, přechází ve vyprahlé nížiny ve středu a na jihu. Pozoruhodná jsou solná jezera v nížinách země. Džibuti je jednou z nejteplejších zemí světa, sužují ji častá sucha a nedostatek vody.

[Zobrazit mapu]