- dovolená 2017

Detail destinace

 - transparent

za cenu 0 Kč.

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jeko u pořádajích cestovních kanceláří, včetně všech slev.

Největší nabídka zájezdů: nabízíme zájezdy od cca 300 cestovních kanceláří z ČR, Německa a Rakouska.

Bermudské ostrovy - jsou britské zámořské území v severním Atlantském oceánu. Nacházejí se na východním pobřeží Spojených států.Jsou zámořským územím Spojeného království v Atalantiku a jsou pojmenovány podle svého objevitele Juana Bermúdeze, který je neobydlené objevil roku 1503. Ostrovy  tvoří korálový vápenec a vulkanity. Jsou to vrcholové trosky dávno vyhaslých sopek, zdvihajících se ze dna Severoamerické pánve . Úbočí sopek bezprostředně pod hladinou obydlují po miliony let korálové kolonie. Hlavním zdrojem pitné vody je déšť, který se svádí z kamenných, bíle natřených střech domů do podzemních nádrží.

Hlavní město je Hamilton leží na hlavním ostrově Velká Bermudav dobře chráněném přírodním přístavu. Zde také sídlí guvernér a vláda. Přestože jsou Bermudy hustě, téměř souvisle osídlené, oficiálně mají ještě jedno město, přístav St George's na východním konci, kde je i mezinárodní letiště.

Příjemné, vlhké subtropické klima, v zimě oteplované  Golfským proudem, bujné rostlinstvo a nevelká vzdálenost od Spojených států předurčily Bermudy k celoroční turistice a rekreaci.

Na Bermudách byly od roku 1944 do konce 20. století námořní a letecké základny Spojených států, původně byly pronajaté na 99 let.

Je britské zámořské území v severním Atlantském oceánu. Nachází se na východním pobřeží Spojených států.

[Zobrazit mapu]