Angola - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Angola leží u pobřeží Atlantského oceánu. Za pobřežní nížinou se zdvihá náhorní plošina, která vyplňuje téměř celé území státu. Nejvyšší je plošina Bié, kde pramení mnohé řeky. Podnebí je teplé tropické, na plošinách a na jižní části pobřeží (kvůli chladnému mořskému proudu) chladnější. Období srážek trvá od října do března. Rostlinstvo zde formuje stále zelené i opadavé lesy a savany. Hospodářství je nevyvinuté, především v důsledku dlouhotrvající občanské války vystřídané koncem minulého století poměrně autoritářským režimem.

Oficiální název:

Angolská republika

Hlavní město:

Luanda

Časové pásmo:

(zimní čas) :0

Jazyky:

portugalština

Náboženství:

řím. katolíci (69 %), protestanti (20 %), animisté (9,5 %)

Zdraví:

Využití místní státní zdravotnické péče nelze doporučit. Čeští občané mohou za úhradu využívat služeb soukromých klinik. Ceny jsou ovšem vysoké, je proto prozíravé uzavřít před cestou zdravotní pojištění. Jakékoliv závažnější onemocnění je nutno řešit v JAR či v Evropě.

Očkování: Angola povinně formou přísné kontroly na hraničních přechodech vyžaduje očkování proti žluté zimnici. Kdo přijede bez této vakcíny, bude bez možnosti volby naočkován přímo na letišti. Doporučeny jsou i vakcíny proti žloutence A a B, meningitidě, břišnímu tyfu a choleře. Krátkodobým cestovatelům se doporučuje užívat antimalarika. Před cestou do země je užitečné konzultovat kliniku cestovní medicíny. V Luandě poskytuje tolerovatelnou úroveň zdravotní péče několik soukromých klinik, avšak kvalita služeb státních nemocnic a dostupnost lékařské péče mimo hlavní město jsou špatné. Proto je vhodné vybavit se před cestou zdravotním pojištěním, nejlépe takovým, které v naléhavých případech zahrnuje letecký odvoz ze země.


Důležité kontakty:

volací kód tam: 00244

„ „ zpět : 00420

policie: 113

hasiči : 115

záchranka: 116

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Podnebí je teplé tropické, na plošinách a na jižní části pobřeží (kvůli chladnému mořskému proudu) chladnější. Období srážek trvá od října do března.

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 28 28 30 29 27 25 23 23 24 26 27 27
Minimální denní teploty 22 23 23 23 22 20 18 17 19 21 22 23
Průměrný počet dešť.srážek  2  3  6  7 1 1 0 0 0 0  2

Měna:

1 kwanza = 100 Iwei

Cestovní doklady:

Cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců, vízum, mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici.

Vízum a formality:

Angolské vízum lze získat na příslušném Velvyslanectví Angolské republiky pro ČR v Berlíně. Po předchozí dohodě lze o vízum požádat i na Velvyslanectví Angolské republiky v Bratislavě. V Brně existuje Honorární konzulát Angolské republiky. Vyřizování angolského víza je poměrně náročný proces, kdy angolská strana zpravidla vyžaduje písemné pozvání, doklad o finančním zajištění, cestovním pojištění apod. Žadatelův pas musí být platný alespoň dalších 6 měsíců. 

Celní a devizové předpisy:

Při příjezdu do země platí běžné limity na dovoz potravin a alkoholu. Přesto se doporučuje informovat se na aktuální omezení na angolském zastupitelském úřadě při podání žádosti o vízum. Při výjezdu ze země platí zákaz vývozu angolské měny, limit na vývoz valut je 10.000,- USD. Každý umělecký předmět musí být při vývozu opatřen vývozním kolkem (v kamenných obchodech je běžně vydávají, na tržištích je vydávají na vyžádání); při vývozu ostatních předmětů místního původu je nutno počítat ze strany angolských celníků s komplikacemi (např. i při vývozu ovoce). Pozor na předměty ze slonoviny, které jsou v Angole běžně k dostání, ale vzhledem k tomu, že je obchod s nimi mezinárodně zakázán, mohou nastat problémy při návratu do ČR.

Historie:

(UNITA) - Národní svaz za úplnou nezávislost Angoly je jedno z nejvýznamnějších osvobozeneckých hnutí v historii Angoly a současná politická strana v této jihoafrické zemi. Toto hnutí bylo dlouholetým protivníkem vládní MPLA v Angolské občanské válce. 11. listopadu 1975 byla vyhlášena nezávislost Angoly na Portugalsku. Krátce na to v zemi vypukla občanská válka o politický vliv v zemi. Občanské války se zúčastnilo několik extremistických hnutí, které do vyhlášení nezávislosti bojovali společně proti Portugalsku, avšak po vyhlášení nezávislosti k bojům mezi jednotlivými stranami především z etnických důvodů.