Guam - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

V Austrálii a Oceánii můžete navštívit následující státy:

Austrálie   Cookovy ostrovy   Fidži   Francouzská Polynesie   Guam  

Mikronésie  Nová kaledonie  Nový Zéland   Palau   Samoa   Tonga    

Náš TIP

Zájezdy na míru

.

 

[Zobrazit mapu]

Guam - ostrov ležící v severozápadní části Tichého oceánu. Je nejjižnějším ostrovem ze souostroví Mariany. Spadá mezi ostrovní území Spojených států amerických. Leží v oblasti tropicko-mořského klimatu, kde je obvykle velmi teplo a vlhko.Podnebí je ovlivňováno severovýchodními pasáty, které zapříčiňují suché roční podnebí od ledna do června a deštivé roční období je zde od července do prosince. Vliv oceánu se projevuje také na malých sezónních rozdílech teplot.

Povrch ostrova je sopečného původu, který je obklopen korálovým útesem s relativně plochými korálovými plošinami a příkrými pobřežními rovinami na severu. V jižní části ostrova se nachází oblast s horami a v centrální oblasti s nízkými kopci. Nejvyšší hora ostrova Mount Lamlam ční do výšky 406 metrů.

Oficiální název:

Guam

Hlavní město:

Hagatňa

Časové pásmo:

+ 10

Jazyky:

angličtina, chamorro

Náboženství:

římští katolíci 85 %, jiní 15 %

Důležité kontakty:

volací kód tam: 001671

„ „                   zpět : 00420

Elektřina:

120 V, 60 Hz + adaptér

Podnebí:

velmi teplo a vlhko.Podnebí je ovlivňováno severovýchodními pasáty, které zapříčiňují suché roční podnebí od ledna do června a deštivé roční období je zde od července do prosince. Vliv oceánu se projevuje také na malých sezónních rozdílech teplot.

Měna:

dolar

Historie:

Mezi roky 1667 a 1898 byl Guam součástí Španělské východní Indie. Po porážce Španělska ve  španělsko-americké válce připadl ostrov Spojeným státům americkým.