Americké Panenské ostrovy - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Americké Panenské ostrovy jsou skupinka ostrovů v Karibském moři , které jsou izolovaným územím Spojených států amerických. Sestávají ze čtyř hlavních ostrovů: Sv. Tomáše, Sv. Jana, St. Croix a Vodního ostrova. Je to jediné místo ve Spojených státech, kde se jezdí vlevo.

Oficiální název:

Americké Panenské ostrovy

Hlavní město:

Charlotte Amalie

Časové pásmo:

- 4 hod.

Jazyky:

angličtina (španělština, kreolština, francouzština)

Náboženství:

křesťanské a židovské

Zdraví:

Česká republika nemá s USA uzavřenu dohodu o poskytování bezplatné zdravotní péče a je proto dobré si tuto pojistku uzavřít. I jakákoliv malá ošetření by vás stály vysokou sumu peněz. Vhodné je také připojištění pro přepravu hospitalizované osoby a repatriaci zemřelého. Je dobré mít u sebe kontakt na partnerskou pojišťovnu v USA.

Mnoho léků, které jsou u nás běžně k dostání, jsou v Americe vydávány pouze na předpis. Proto se takovými léky zásobte ještě před cestou a nezapomeňte zejména na léky, které pravidelně užíváte.


Důležité kontakty:

volací kód tam: 001340

„ „ zpět : 00420

hasiči : 333

pocie,ambulance : 911

Elektřina:

110 V, 60 Hz + adaptér

Podnebí:

Ostrovy jsou vystaveny tropickým bouřím a hurikánům. V minulosti způsobily značné škody hurikán Hugo r.1989 a hurikán Marilyn r.1995.

 Měna:

Americký dolar

Cestovní doklady:

 Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA,

 Vízum a formality:

 Platný cestovní pas ČR opatřený platným vízem USA,

Celní a devizové předpisy:

Je striktně zakázán dovoz většiny druhů potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Nalezené nelegálně dovezené potraviny budou zabaveny a bez náhrady zničeny. Dovoz předepsaných léků pro osobní potřebu je až na výjimky dovolen. 
Nedoporučuje se brát s sebou jakýkoli nůž, který může být považován za zbraň. 

Při dovozu domácích zvířat musí být prokázáno, že netrpí na člověka přenosnou infekční nemocí. U některých domácích zvířat mohou být uplatněna i přísnější omezení (zejména u ptáků a plazů), další druhy zvířat je přísně zakázáno do USA dovážet. 
Do USA lze bezcelně přivézt všechny osobní věci návštěvníka a dále na osobu 100 doutníků a 200 cigaret - karton (výjimkou jsou tabákové produkty z Kuby, které je zakázáno přivážet do USA) a dále 1 litr alkoholu na osobu starší 21let. 
Dovoz předmětů v hodnotě do 100 USD je osvobozen od cla. 

Historie:

Panenské ostrovy byly původně osídleny Ciboneji, Cariby a Arawaky. Ostrovy byly pojmenovány Kryštofem Kolumbem na jeho druhé cestě v roce na Sv. Uršulu. Více než 300 let byly ostrovy v područí evropských mocností (Nizozemska, Francie, Dánska, Maltézských rytířů, Španělska, Britanie).Dánská Západoindická společnostse usadila na Sv. Tomáši v r.1672, na Sv. Janu v r.1694 a odkoupila St. Croix od Francie v r.1733. Ostrovy se staly dánskou královskou kolonií v r.1754, jejich název v překladu je: Cukrová třtina -  sklízená otroky poháněla ekonomiku ostrovů během 18.století a začátku 19.století, až do zakázání otroctví guvernérem Peterem von Scholtenem r.1848.

Během námořní války v  1.světové válce se Spojené státy obávaly, že by ostrovy mohly být obsazeny Němci jako námořní základna. Znovu tedy nabídly Dánsku odkup ostrovů. Po několika měsících jednání byla odsouhlasena kupní částka 25 milionů dolarů. Následné referendum, uspořádané v r.1916, potvrdilo s velkým rozdílem prodej ostrovů. Jednání bylo tedy nakonec ratifikováno 17.ledna 1917, kdy USA a Dánsko podepsaly dohodu. USA převzaly ostrovy 31. března, kdy teritorium přejmenovaly na Americké Panenské ostrovy.

Americké občanství bylo uděleno obyvatelům ostrova roku 1927.