Bermudy - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Bermudské ostrovy jsou zámořským územím Spojeného království v Atlantiku u jihovýchodního pobřeží  Spojených států ve střední části Severoamerické pánve. Bermudy jsou pojmenovány podle svého objevitele Juana Bermúdeze, který je neobydlené objevil roku 1503.

Oficiální název:

Bermudské ostrovy

Hlavní město:

Hamilton

Časové pásmo:

- 5 hod.

Jazyky:

angličtina, portugalština

Náboženství:

Převládajícím náboženstvím na ostrovech je křesťanství. Obyvatelé jsou převážně římští katolíci, anglikáni, metodisté a protestanti. Asi 6% zastoupení zde mají také Adventisté sedmého dne.

Zdraví:

V Severní Americe nehrozí návštěvníkům žádné zvláštní riziko neobvyklých infekcí, pouze v některých oblastech USA se vyskytují v přírodních ohniscích různá virová horečnatá onemocnění přenášená komáry a klíšťaty (dokonce i mor) udržující se v ohraničených přírodních ohniscích mezi zvířaty. Riziko nákazy je tu ovšem minimální.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 001441

„ „ zpět : 00420

Elektřina:

120 V, 60 Hz + adaptér

Podnebí:

panuje zde příjemné, vlhké subtropické klima s občasným výskytem hurikánů.

Měna:

Bermudský dolar

Cestovní doklady:

platný cestovní pas

Vízum a formality:

Bezvízový styk.

Celní a devizové předpisy:

standardní předpisy jako ve většině zemí

Historie:

Ostrovy byly objeveny v roce 1503 španělským mořeplavcem Juanem Bermudézem, po němž byly také pojmenovány. Ostrovy byly tehdy neobydlené, nežily zde žádné domorodé kmeny. Prvními Evropany, kteří se zde nedobrovolně usídlili, byli britští ztroskotanci z lodi Sea Venture. Roku 1684 se tak ostrovy staly britskou kolonií, byla jim však ponechána určitá autonomie. Bermudy mají od roku 1968 vnitřní samostatnost, hlavou státu je britská královna Alžběta II, v zastoupení generálního guvernéra. V 70. letech zasáhla ostrovy vlna rasového nesnášenlivosti, která měla za následek britskou intervenci v roce 1973. Roku 1995 proběhlo na ostrovech referendum pojednávající o vyhlášení nezávislosti na Velké Británii, místní obyvatelé to však odmítli. Od roku 2002 mají Bermudy status Zámořského území Spojeného království.