Wallis a Futuna - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Wallis a Futuna je francouzským zámořským společenstvím tvořeným skupinou tří vulkanických tgropických ostrovů Wallis (Uvea ), Futuna a Alofi s rozptýlenými útesy v jižním Tichém oceánu mezi Fidži a Samoou.

Wallis a Futuna je tvořena dvěma skupinami tropických ostrovů, které jsou vulkanického původu. Jedna skupina ostrovů se nazývá Wallisovy ostrovy a druhá Hornovy ostrovy. Tyto dvě skupiny ostrovů jsou od sebe vzájemně vzdáleny 260 km.

Na souostroví Wallisovy ostrovy se nachází jeden velký ostrov – Wallis. Na Hornových ostrovech se nacházejí dva větší a významnější ostrovy a to Futuna a Alofi.

Ostrov Alofi je neobydlen. Uvádí se, že obyvatelé toho ostrova byli údajně snědeni kanibalskými lidmi z ostrova Futuna při útoku na ostrov v 19. století. Ostrov je v současné době neobydlen hlavně z nedostatku přírodních zdrojů vody na ostrově.

Většinu povrchu ostrovů tvoří lesy. Orné půdy je zde jen 5%. Ale lesy velmi rychle ubývají, neboť dřevo slouží jako hlavní způsob paliva na ostrovech a je i artiklem vývozu.

Oficiální název:

Wallis a Futuna

Hlavní město:

Mata´Utu

Časové pásmo:

+12

Jazyky:

francouzština, Walliština (místní polynéský jazyk, jiné jméno "východní uvejština"), Futunština

Náboženství:

římskokatolické 99%, další 1%

Zdraví:

určitě je třeba před cestou uzavřít zdravotní pojištění.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00681

„ „ zpět : 00420


Elektřina:

adaptér

Podnebí:

Doporučená doba návštěv je mezi dubnem až říjnem pro které neplatí období dešťů. Od listopadu do dubna panuje horké a deštivé počasí, období sucha začíná v květnu až do října. Průměrná vlhkost vzduchu je kolem 80 % a průměrná teplota 26,6 °C

Měna:

francouzský frank

Cestovní doklady:

cestovní pas

Vízum a formality:

pro turistiku pro dobu kratší než jeden měsíc existuje bezvízový styk

 

Celní a devizové předpisy:

Dovoz a vývoz zvířat, rostlin, léků (kromě těch, které odpovídají osobní potřebě), zbraní a uměleckých předmětů se řídí zvláštními předpisy. Před cestou je žádoucí rovněž se informovat u francouzského zastupitelského úřadu a případně si vyžádat příslušné povolení.

Historie:

Ačkoliv byly ostrovy objeveny Nizozemci a Brity v  17. a 18.století, první se na ostrovech usadili Francouzi. V roce 1837 přijeli na ostrovy francouzští misionáři a konvertovali původní obyvatelstvo na katolictví.5.dubna 1842 po částečné vzpouře původních obyvatel byla Francie požádána o ochranu. 5. dubna 1887 královna Uvey souhlasila s francouzským protektorátem.Králové Sigave a Alo ležících na ostrovech Futuna a Alofi se připojili 16.února 1888. Ostrovy byly spravovány z francouzské kolonie Nová Kaledonie.V roce  1917 se vyčlenila jako samostatná kolonie Wallis a Futuna stále pod správou Nové Kaledonie. V roce 1959 se změnil status na francouzské zámořské teritorium.

Ostrov Wallis je pojmenován po  průzkumníkovi Samuelovi Wallisovi.