Benin - dovolená 2018

Detail státu

Benin Benin - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

V oblasti západní Afriky můžete navštívit následující státy:

Benin   Burkina Faso   Gambie   Ghana   Kamerun   Kapverdy   Mali   Senegal   Togo

Náš TIP

Benin - poznávací   Zájezdy na míru  

[Zobrazit mapu]

Beninská republika se nachází v západní Africe u Guinejského zálivu. Území se směrem od jihu k severu zvedá až přechází v pohoří Atakora s výškou cca 640 m.n.m. Na jihu je podnebí teplé a vlhké se dvěma obdobími srážek, na severu je sušší s většími teplotními rozdíly. Sever území pokrývají křovinaté a travnaté savany, které na jihu přecházejí v rovníkové deštné pralesy. Většina obyvatelstva je negramotná, hrubý národní produkt patří k nejnižším na světě. V roce 2005 mu však byla odpuštěna část dluhů ze strany G8 a postupně by mělo dojít k ekonomickým reformám.

Oficiální název:

Beninská republika

Hlavní město:

Porto Novo

Časové pásmo:

(zimní čas) :0

Jazyky:

francouzština

Náboženství:

animisté (62 %), řím. katolíci (20 %), muslimové (13 %)

Zdraví:

V Porto Novo a Cotonou jsou stále v provozu soukromé francouzské kliniky na dobré úrovni. I na venkově je v každé vesnici alespoň ambulantní ošetřovna pro poskytnutí první rychlé pomoci.

Lékařskou péči je však nutné zde platit, běžné cestovní pojištění, sjednané v ČR, však pro Benin neplatí a je nutné projednat jeho platnost v této africké zemi s příslušným pracovištěm v ČR.


Důležité kontakty:

volací kód tam:

„ „ zpět : 00420

nemocnice : 229

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

Na jihu je podnebí teplé a vlhké se dvěma obdobími srážek, na severu je sušší s většími teplotními rozdíly.

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 31 31 31 30 30 28 27 27 28 30 31 31
Minimální denní teploty 23 25 25 24 24 23 23 23 23 23 23 23
Průměrný počet dešť.dnů  1  2  3  3 10 13 10 10 10 9 2  1

 Měna:

1 CFA frank = 100 centimů

Cestovní doklady:

Cestovní pas platný minimálně 1 měsíc od data uděleného víza, platné vízum a mezinárodní očkovací průkaz s vyznačením očkování proti žluté zimnici.

Vízum a formality:

Vízová povinnost existuje. Vízum je možno získat např.na Velvyslanectví Beninu v SRN, Belgii, Francii nebo v Rusku. Přihlašovací povinnost není zvlášť specifikována. Doporučuje se před cestou ověřit u zastupitelského úřadu Beninu, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

Celní a devizové předpisy:

Na podrobnosti je vhodné se dotázat při podání žádosti o vízum.

Dovoz místní měny i zahraniční valuty není omezen, vývoz valut je limitován. Zakázáno je dovážet zbraně a nebezpečné látky (drogy, výbušniny apod.).

Historie:

V období třistaleté nadvlády Dan-Homeyjského království, které vzkvétalo díky obchodu s otroky, panovníci postupně vystavěli ve městě Abomey krásné paláce /jižní část země, region Zou/. Každý král vždy nechal vybudovat nový palác vedle starého. Když Francouzi v roce 1892 napadli Abomey, byl zde tucet paláců, nyní jsou Královské paláce Abomey zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Je to fascinující místo, kde se procházíte mezi domy z hliněných cihel, barevnými chrámy a unikátními panovnickými rezidencemi. Určitě stojí za to návštěva hrobu krále King Glele se sousední hroby jeho 41 nešťastných manželek pohřbených zaživa. V muzeu se podívejte na trůn krále Ghezo, postavený na lebkách lidí, symbol jeho vítězství nad slabšími lidmi.