Vánoční ostrov - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Národní park Vánoční ostrovy je chráněná rezervace na ostrově Vánoční ostrov, což je australské území v Indickém oceánu jihovýchodně od Indonésie. Národní park Vánoční ostrovy byl založen v roce 1980. Rozkládá se na ploše 85 km2, což představuje 63 procent území ostrova a zahrnuje většinu z deštného pralesa na ostrově. Národní park Vánoční ostrovy má jedinečnou topografii a velmi bohatou faunu i flóru. Žije zde mnoho endemických druhů rostlin a hlavně zvířat. Díky tomu láká národní park profesionální i amatérské badatele z celého světa.

Oficiální název:

Vánoční ostrov

Hlavní město: 

Flying Fish Cove

Časové pásmo:

+7

Jazyky:

angličtina

Náboženství:

buddhisté, muslimové a křesťané nejrůznějších denominací.

Zdraví:

žádné povinné očkování vyžadováno není

 Austrálie je považována za zemi s nízkým stupněm výskytu nebezpečných přenosných chorob. V zemi se nevyskytuje ani malárie ani žlutá zimnice.

V Austrálii je velmi vysoký výskyt rakoviny kůže způsobený silným slunečním zářením. S ohledem na tuto skutečnost je třeba se při slunění vždy chránit krémy s vysokým UV faktorem a používat tmavé brýle s UV a polarizačním filtrem. Při pobytu na slunci rovněž hrozí nebezpečí úpalu či úžehu.

Při cestách mimo velká města se doporučuje pít pouze balenou vodu.

Při cestách do volné přírody hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady a pavouky. V tropických vodách hrozí napadení krokodýlem. V Austrálii se opakovaně vyskytují případy napadení člověka žralokem při koupání či surfování v moři. Velké nebezpečí hrozí i od smrtelně jedovatých medúz (box jellyfish), které se vyskytují nejhojněji v teplých tropických vodách severního Queenslandu. Mohou se vyskytovat celoročně, ale nejnebezpečnější období je od října do dubna. Při koupání v neznámých vodách je potřeba nejdříve konzultovat případné nebezpečí s místními obyvateli nebo použít ochranný koupací oblek, který lze v Austrálii koupit v obchodech se sportovním zbožím. V některých oblastech byla zaznamenána napadení divoce žijícími psy dingo.

 

Důležité kontakty:

volací kód tam: 0061891

„ „ zpět : 00420

policie - tísňové volání: 000
záchranná služba: 000
hasiči: 000

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

vlhké, tropické

Měna:

Australský dolar

Cestovní doklady:

cestovní pas, austrálské vízum

Vízum a formality:

K cestě do Austrálie jsou občané ČR povinni mít cestovní pas ČR, platný minimálně 6 měsíců od plánovaného data odjezdu z Austrálie, a platné australské vízum (buď e-mail zaslaný ministerstvem imigrace nebo samolepící štítek v cestovním pasu - viz dále).

žádné povinné očkování vyžadováno není

Celní a devizové předpisy:

standardní .Při letecké přepravě smí cestující přepravovat v příručním zavazadle jen velmi malé množství tekutin, gelů a aerosolových látek. Nová opatření (od 31.3.2007) se vztahují i na zubní pasty, parfémy, krémy, kosmetiku apod. Tyto látky mohou být přepravovány pouze v nádobkách s max. objemem 100ml, zalepené v průhledném plastikovém sáčku o objemu max. 1 litr (cca 20x20cm). Výjimky budou činěny pouze u přepravy léčiv nutných na cestu a výrobků pro malé děti. O těchto výjimkách budou rozhodovat přímo úředníci provádějící kontrolu. Informace o kontrolách a povolených limitech pro přepravu viz stránky australského ministerstva dopravy www.dotars.gov.au

Povinná směna valut se nevyžaduje. Při žádosti o udělení víza žadatel deklaruje podpisem příslušného prohlášení dostatek finančních prostředků pro pobyt v Austrálii a na cestu zpět. Hotovost vyšší než AUD 5000,- je nutno ohlásit před příjezdem i odjezdem do Austrálie, a to při celním odbavení. Cestovní nebo jiné šeky není třeba oznamovat.

Historie:

Za prvního evropského návštěvníka je označovaný Willliam Dampier, který sem připlul v roce 1688. Skalnaté pobřeží tohoto ostrova dlouho znemožňovalo objevitelům zde přistát.

O první obydlení ostrova se postarali majitelé Kokosových ostrovů – rodina Clunies-Ross. Důvodem byla především potřeba dřeva pro rozrůstající se ekonomické aktivity na Kokosových ostrovech, které jsou odsud vzdálené asi 900 kilometrů.

Ostrov byl mezi mořeplavci znám od raného 17. století, název ostrova pochází od kapitána Williama Mynorse, jenž tak ostrov nazval, protože kolem něj  25.prosince 1643 plul. Teprv v roce 1666 se ostrov poprvé objevuje na mapě Pietera Goose pod jménem Moni. Z března roku 1688 pochází první zaznamenaná návštěva (kapitán William Dampier s lodí  Cygnet), ostrov byl nalezen neobydlený.

V roce 1957 Spojené království dobrovolně postoupilo tento ostrov Austrálii.

Na území Vánočního ostrova je jeden z internačních táborů pro nelegální imigranty.