Tuvalu - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Tuvalu leží na nízkých korálových ostrovech  v jihozápadní časti Tichého oceánu. Podnebí je tu horké vlhké rovníkové, dvě třetiny půdy jsou zemědělsky využívány.. Jedná se o relativně chudý stát bez moderního průmyslu, nezanedbatelná část příjmů plyne z prodeje známek.

Oficiální název:

Tuvalu

Hlavní město:

Vaiaku u Fongafale

Časové pásmo:

(zimní ČAS): +11 hod.

Jazyky:

angličtina, tuvalština

Náboženství:

protestanti (97%)

Zdraví:

Základní zdravotní a zubní péče je k dispozici prakticky pouze v hlavním městě Funafuti.
Vzhledem k situaci, kdy lékaři předpokládají platbu za ošetření v hotovosti, je nezbytně nutné zařídit si před cestou kvalitní mezinárodní zdravotní pojištění platné pro oblast Oceánie, které umožní pozdější refundaci vzniklých výdajů.

V zemi se občas vyskytuje horečka dengue a proto je třeba se bránit kousnutí moskyty častým používáním repelentních prostředků.

Povinné očkování:
Žádné povinné očkování.

Doporučená očkování:
Naléhavě se doporučuje očkování proti virové hepatitidě. V případě dlouhodobého pobytu se doporučuje očkování proti virové hepatitidě B. Zkontrolujte si svá očkování proti záškrtu, tetanu a spalničkám.

Malárie:
Není.

Další rizika infekčních onemocnění:
Průjmová onemocnění, horečka dengue, Lymfatická filarióza, venerická onemocnění.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00688

„ „ zpět: 00420

 

Elektřina:

220 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

horké, vlhké, rovníkové

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 30 29 30 30 30 30 30 30 30 29 30 30
Minimální denní teploty 24 24 24 23 24 24 23 24 24 24 24 24
Průměrný počet dešť.dnů  24 21 19 19 17 17 18 18 20 20  22 24

Měna:

1 australský dolar = 100 centů

Cestovní doklady:

platný cestovní pas

Vízum a formality:

K cestě na Tuvalu není potřeba vízum. Povolení k pobytu je udělováno při příletu do země a má platnost až 3 měsíce. K jeho získání je zapotřebí doložit platný cestovní pas, zpáteční letenku a dostatek finančních prostředků pro pobyt v zemi. Povolení lze na Tuvalu prodloužit.

Celní a devizové předpisy:

Turisté starší 18-ti let mohou becelně dovézt do země jeden litr alkoholu nebo vína a 200 cigaret.
Při odletu z Tuvalu se platí odletová daň ve výši 20 AUD.

Historie:

Tuvalané jsou Polynésané, kteří ostrovy osídlili před 2 000 lety.Evropany bylo Tuvalu poprvé spatřeno roku1568 Španělem Alvarem de Mendaña y Neyra, který narazil na ostrov Nui, ale nemohl se vylodit. Žádní další Evropané se zde neobjevili až do konce18.století. Začátkem 19.století se v oblasti vyskytovali velrybáři, ale ostrov navštěvovali jen zřídka kvůli obtížím při přistávání.Peruánští lovci otroků pročesávali Pacifik mezi roky 1862 - 1864  a Tuvalu bylo jedním z nejpostiženějších souostroví s více než 400 zajatými lidmi z Funafuti a Nukulaelae, z nichž se nikdo nevrátil. V roce 1865 protestanští kongregacionalisté Londýnské misijní společnosti počali proces evangelizace Tuvalu. Konverzi ke křesťanství dokončili ve dvacátých letech 20.století. Koncem 19. století se na ostrovech počali usazovat evropští obchodníci, kteří doufali ve velké výnosy z místního bohatství. Evropané také přinesli, v Tichomoří do té doby neznámé nemoci, jež na Tuvalu způsobily mnohá úmrtí. V roce 1892 se ostrovy staly britským protektorátem Gilberoty ostrovy a Elliceovy ostrovy, čímž se Tuvalu začalo nazývat Elliceovy ostrovy. Protektorát se stal  kolonií v roce 1915. V roce 1943 během II.světové války bylo Tuvalu vybráno jako operační základna spojeneckých vojsk bojujících v Pacifiku s Japonci. Tisíce vojáků námořních sil zde bylo umístěno až do prosince 1945. Etnické rozdíly v kolonii způsobily, že v roce 1974 Polynésané Elliceových ostrovů hlasovali pro oddělení od Mikronésanů z Gilbertových ostrovů (později Kiribati). Následující rok se Elliceovy ostrovy staly samostatnou kolonií Tuvalu. Nezávislost byla stvrzena v roce 1978. Tuvalský Den nezávislosti se slaví 1.října.