Svatá Helena - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Svatá Helena je zámořským územín Velké Britanie, jehož guvernér spravuje kromě stejnojmenného ostrova i ostrovy Ascension a Tristan da Cunha. Správní střediskem ostrova je Jamestown, ve kterém žije přibližně 1 500 obyvatel. Když sopečné výbuchy vytvořily mohutnými výtoky lávy tento kousek pevniny ztracený v moři, daly mu zároveň jeho ráz. Přírodní vlivy v průběhu milionů let přeměnily ztuhlý tmavý čedič do divoce rozeklané krajiny, rozmanitých pahorků a velkolepých útesů, tyčících se několik set metrů nad Atlantickým oceánem.

Oficiální název:

Svatá Helena

Hlavní město:

Jamestown

Časové pásmo:

+ 0

Jazyky:

 

angličtina


Důležité kontakty:

volací kód tam: 00290

„    „           zpět : 00420

Elektřina:

adaptér

Podnebí:

mírné

Cestovní doklady:

platný cestovní pas

Vízum a formality:

vstupní vízum

Celní a devizové předpisy:

informace při žádosti o vízum

Historie:

Ostrov se zapsal do historie jako místo, kde byl internován Napoleon Bonaparte po své porážce u Waterlo v roce 1815; Britové ho zde drželi šest let až do jeho smrti v roce 1821.

Ostrov byl prý objeven r. 1502 portugalským navigátorem Joäo da Nova. Portugalští mořeplavci objevili ostrov neobydlený a postavili na něm kapli a několik domů. Stálé obyvatele ale ostrov i přes tuto výstavbu neměl. Prvním Angličanem, který ostrov v roce 1591  navštívil, byl mořeplavec a pirát Thomas Cavendish. V letech 1645 1659 patřil ostrov  Holanďanům. Po roce 1651 připadl ostrov do britské sféry vlivu, s výjimkou dvou měsíců v roce 1673, kdy ostrov získali opět Holanďané. Po otevření  Suezského průplavu v roce 1869 ztrácelo toto území na významu.

V průběhu  druhé búrské války byl na ostrově vybudován zajatecký tábor, kde bylo internováno přes 5000 lidí. V průběhu II.světové války byl ostrov  převeden pro potřeby americké armády pod její správu a bylo zde vybudováno vojenské letiště.