Saint-Pierre a Miquelon - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Saint-Pierre a Miquelon  je  francouzské zámořské společenství sestávající z několika malých ostrovů u východního pobřeží Kanady nedaleko Newfoundlandu Je to poslední zbytek bývalé  kolonie Nová Francie.

Oficiální název:

Saint-Pierre a Miquelon

Hlavní město:

Saint-Pierre

Časové pásmo:

-3 hod.

Jazyky:

francouzština

Náboženství:

katolíci (99 %)

 

Důležité kontakty:

volací kód tam: 001508

„    „           zpět : 00420

Elektřina:

115 V, 60 Hz + adaptér

Podnebí:

Podnebí je velmi vlhké a větrné, zimy jsou drsné a dlouhé. Jaro a počátek léta jsou chladné a mlžné. Pozdní léto a začátek podzimu jsou slunečné.

Měna:

euro

Cestovní doklady:

 cestovní pas

Vízum a formality:

 

Celní a devizové předpisy:

 

Historie:

Saint-Pierre a Miquelon byl pod francouzskou kontrolou od roku 1763. Některé vykopávky ovšem dokládají osídlení ostrovů už kolem roku 3000 př. n. l.Portugalský mořeplavec  Joäo Álvares Fagundes v roce 1521 pojmenoval tyto ostrovy Onze Mil Virgens (Jedenáct tisíc panen). Francouzi jim říkali Îles de Saint-Pierre, tedy doslova Ostrovy Svatého Petra.

Francouzi založili osadu na Saint-Pierre počátkem 17. století, opustili ho na základě  Utrechtské symlouvy, ale zpět do jejich rukou se dostal v roce 1763 na konci  Sedmileté války.

Mezi lety 1763 a 1778 se ostrovy staly útočištěm pro akadijské vyhnance z Nového Skotska. V roce 1778 na ostrovy zaútočili Britové jako odplatu za francouzskou podporu americké nezávislosti. Obyvatelstvo ostrovů bylo deportováno .I když Francie znovu získala ostrovy v roce 1783, britský odpor k Francouzské revoluci a francouzské vyhlášení války Spojenému království vedly k dalšímu britskému útoku a deportaci obyvatelstva v roce 1793.

Ostrov Miquelon

Ostrovy byly definitivně vráceny Francii po druhé abdikaci Napoleona v roce 1816. Představují poslední zbývající pozůstatek kdysi rozsáhlé francouzské kolonizace Severní Ameriky. V roce 1976 se ostrovy staly zámořským departementem Francie. Tento status byl v roce 1985 upraven a ostrovy se staly územím se zvláštním statusem. Po reformě ústavy v roce 2003 se staly collectivité d'outre-mer, i když si uchovaly svůj úřední název collectivité territoriale de Saint-Pierre-et-Miquelon.