Pitcairn - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Ostrovy v Jižním Pacifiku přibližně v polovině vzdálenosti mezi Peru a Novým Zélandem - nejsou nezávislým státem, jedná se o zámořské území Velké Británie. Obyvatelé ostrova Pitcairn jsou potomci vzbouřenců z lodi Bounty, která roku 1789 proplouvala souostrovím Tonga. Tito lidé zde založili izolovanou tahitsko-britskou kolonii. Díky odlehlosti ostrova zde byl omezený genetický vliv z vnějšku a tak došlo ke smíšení pouze dvou lidských ras. Potomci těchto lidí jsou dnes zajímavou a jedinečnou lidskou rasou. Lidé mluví jazykem pitcairn, což je kreolský jazyk, který vznikl v 18. století smíšením angličtiny a tahitštiny. V místní škole se vyučuje jak angličtina, tak i tento původní jazyk.

Oficiální název:

Ostrovy Pitcairn, Henderson, Ducie a Oeno, (angl. Pitcairn, Henderson, Ducie and Oeno Islands)

Hlavní město:

Adamstown

Časové pásmo:

středoevropský -7

Jazyky:

pitcairn (kreolský jazyk), angličtina

Náboženství:

Adventisté sedmého dne

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00872

„     „          zpět : 00420

Elektřina:

240 V, 50 Hz + adaptér

Podnebí:

tropické, horké a vlhké; období dešťů (listopad až březen)

Měna:

novozélandský dolar (NZD) = 100 centů

Cestovní doklady:

cestovní pas a vízum platný cestovní pas, vízum, které vydává správa ostrova (Pitcairn Islands Administration Office), o vízum si musíte zažádat předem, informace: info@pitcairn.gov.pn

Vízum a formality:

o vízum je třeba žádat předem .,cestovatelé, kteří by se chtěli dostat na ostrov musí získat povolení od kanceláře komisaře pro ostrov Pitcairn Povolení se vydává za poplatek 20 USD, je platné na dobu 6 měsíců a na místě může být na stejnou dobu prodlouženo. Kancelář komisaře sídlí v novozelandském Aucklandu.
 

Historie:

Původními obyvateli ostrovů Pitcairn byli Polynésané. Pro Evropu ostrovy údajně objevili portugalští mořeplavci již v roce 1606. Jednotlivé ostrovy tohoto souostroví byly objevovány odděleně, například ostrov Ducie v roce 1791, ostrov Henderson byl znovuobjeven roku 1819, ostrov Oeno roku 1829 a samotný ostrov Pitcairn již roku 1767. Všechny zmiňované ostrovy byly na počátku 20. století připojeny k Velké Británii. Roku 1790 se na ostrově Pitcairn vylodili vzbouřenci z lodi Bounty, jejíž vrak byl nalezen v roce 1957 Louisem Mardenem. Počet obyvatel na ostrově neustále stoupal až osídlení přerostlo možnosti ostrova. Část tehdejší populace odplula na ostrov Norfolk. V roce 1937 byl Pitcairn zalidněn nejvíce – žilo zde 233 stálých obyvatel. Po emigraci jich zde zůstalo jen kolem padesáti.

Pitcairnovy ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie a najdeme je v Tichém oceánu. Jsou součástí souostroví Tuamotu ve Francouzské Polynésii. Pitcairnovy ostrovy se skládají ze čtyř ostrovů: původem sopečného Pitcairnu (jediný obydlený), Oena, Hendersona a Ducie. Největší je Henderson, který je obklopen vápencovými útesy.