Niger - dovolená 2018

Detail státu

Niger Niger - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Nigerská republika leží ve vnitrozemí severní Afriky. Povrch státu tvoří plošina, z níž vystupuje pohoří Air. Podnebí je tu tropické suché, velkou část státu zabírá poušť Sahara. Na jihozápadě tvoří rostlinný kryt stepi a savany. Jedná se o velmi chudý stát s negramotností přes 60 % . Ideální doba pro cestování je říjen - duben.

Oficiální název:

Nigerská republika

Hlavní město:

Niamey

Časové pásmo:

(zimní čas) :0

Jazyky:

francouzština

Náboženství:

sunnitští muslimové (99 %)

Zdraví:

Bližší podmínky využívání místní zdravotní péče nejsou známy. Doporučujeme před cestou uzavřít dobrécestovní pojištění.

Povinné je očkování proti žluté zimnici. Niger je silně malarická oblast a cestovatelům důrazně doporučujeme kontaktovat před cestou lékaře a případná zdravotní rizika před cestou konzultovat. Rovněž doporučujeme očkování proti tyfu, meningitidě a žloutence typu A i B. V Nigeru hrozí nebezpečí rychlé dehydratace, je třeba striktně dodržovat pitný režim.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 00227

„                   „ zpět : 00420

Elektřina:

220 V + adaptér

Podnebí:

tropické, suché

 

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Maximální denní teploty 31 34 37 40 39 36 33 33 33 37 35 31
Minimální denní teploty 17 21 24 27 28 26 24 23 25 24 20 17
Průměrný počet dešť.dnů  0  0  0  1 4 6 9 10 7 2  1  0

 Měna:

1 západoafrický frank = 100 centimů

Cestovní doklady:

cestovní pas a vízum

 

Vízum a formality:

Vízum je možné obdržet na konzulárním oddělení ZÚ Nigeru v Paříži

Celní a devizové předpisy:

standardní

Historie:

Ukazuje se, že lidé sídlili na území Nigeru už v prehistorických dobách. Ve 3. tisíciletí př. n. l., kdy do severních oblastí začala zasahovat poušť, pastevci odešli a na jejich bývalých územích se začali usazovat kočovní  Tuaregové

Ve středověku  byl Niger postupně součástí několika mocných říší, kterými byly Songhaj, Kánem-Born, Mali a městský stát Hausů.Od 11.století se zde začal šířit islám, který si u místních obyvatel našel značnou oblibu.

V roce  1900 byl Niger obsazen Francouzi Francouzské západní Africde. V roce 1922 získal status samostatné kolonie poté, co povstali Tuaregové. V roce 1958 byla vyhlášena autonomní republika Niger. Vazby s Francií ale zůstaly silné.

První svobodné volby se konaly až v roce 1993. O tři roky později se pomocí státního převratu do čela státu dostal plukovník Ibrahim Baré Mainassaru. V dubnu 1999 byl svržen a byla zahájena demokratizace země.Vojenským pučem skončila v únoru 2010 snaha prezidenta Mamadou Tandja změnit ústavu, aby se mohl po třetí za sebou ucházet o prezidentský úřad.