Montserrat - dovolená 2018

Detail státu

 - transparent

za cenu - .

Vyhledávání zájezdu
Rozšířené hledání

Poznávací zájezdy     Eurovíkendy     Exotika     Okružní plavby     Hory a lyže     Ubytování     Seniorské zájezdy

Garance nejnižší ceny: naše ceny jsou stejné jako u 300 pořádajích cestovních kanceláří  z ČR, Německa a Rakouska včetně všech slev.

[Zobrazit mapu]

Montserrat je ostrov v Karibském moři, objevený v roce 1493Kryštofem Kolumbem, který jej pojmenoval podle vápencové hory a katalánské národní svatyně Montserrat. Montserrat je zámořským územím Velké Británie.Jeho hlavní město Plymouth muselo být opuštěno kvůli katastrofální erupci sopky Soufriére 18.července 1995.

Oficiální název:

Montserrat

Hlavní město:

Brades (Plymouth)

Časové pásmo:

- 4 hod.

Jazyky:

angličtina, kreolština

Náboženství:

Obyvatelé jsou převážně římští katolíci a protestanti.

Zdraví:

Očkování: žádné povinné očkování, doporučuje se očkování proti hepatitidě.

Důležité kontakty:

volací kód tam: 001664

„ „ zpět : 00420

policie 110

ambulance, hasiči 112

Elektřina:

230 V, 60 Hz +adaptér

Podnebí:

vlhké, tropické

Měna:

východokaribský dolar (XCD) = 100 centů

Cestovní doklady:

platný cestovní pas,

Vízum a formality:

vízum potřebné není 

Historie:

Před objevením ostrova Kryštofem Kolumbem na něm žily indiánské kmeny Arawaků a Karibů. Kolumbus ostrov v roce 1493 nazval Montserrat podle stejnojmenného katalánského kláštera ve Španělsku. Roku 1632 k břehům připluli irští katolíci a tak se ostrov dostal pod britskou kontrolu. Britové začali zakládat cukrové plantáže, bylo tak potřeba dovézt otroky z Afriky, kteří na nich pracovali. 60. léta 17. století byla ve znamení britsko-francouzské války, během níž byla zničena většina plantáží. Dílo zkázy pak dokonal hurikán, který se tudy přehnal. Ekonomika ostrova tak byla silně poškozena. K nápravě začalo docházet až počátkem 18. století. V roce 1782 došlo k obsazení ostrova Francouzi, o rok později byl však navrácen Británii. Roku 1834 bylo na Montserratu zrušeno otroctví. Během 20. a na počátku 21. století se začal na ostrově rozvíjet cestovní ruch, jeho rozvoj byl však pozastaven dvěma velkými přírodními katastrofami. Roku 1989 se přihnal ničivý hurikán Hugo, po jehož řádění zůstala na ostrově úplně zničená infrastruktura a lidská obydlí. V roce 1995 pak následoval výbuch sopky Soufriére Hill, která pohřbila celé hlavní město pod silnou vrstvou bahna. Sopka ohrožuje život zdejších obyvatel dodnes a lidé s obavami čekají, kdy se znovu ozve. Montserrat je dnes zámořským územím Velké Británie.